Batman’da 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Batman’da, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları, Ilbay Ekrem Canalp’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin peşi sıra Turgut Özal Bulvarı’nda devam etmesiyle kasırga ile kutlandı.

Vali Ekrem Canalp ve Tugay İhsan Kaplan, merasim aracıyla vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Okunan şiirlerin arkası sıra, bire bir enformasyon özne Ilbay Canalp, “Milletimizin ezelden ebede uzanan ruz yolculuğunda çok mehabetli tıpkısı dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılını iri ayrımsız galeyan ve kasırga içerisinde kutluyorum. Iri bir medeniyetin mirasçısı olan devletimiz kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde alelacele yetik ve alelhusus üstelik akıbet yıllarda kimsenin tayf dahi edemeyeceği ve projeleri hayata geçirmiş ve devletimiz dünyanın şişman ekonomisine ve hayat dolu ordusuna eş ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Biliyoruz kim kamer yıldızı bayrağımızın altında mesafelik yegâne yürek olma vaktidir. Geçenek kanı ve dilek birliği vaktidir. Mesafelik ecdadımızdan konfirmasyon almış olduğumuz mirası geleceğimizin teminatı olan gençlere sunu bol şekilde konfirmasyon edebilmek üzere himmet teşhir vaktidir. Mazi olduğu kabilinden cumhuriyetimizin 99 yılını kutladığımız bugün bile angajman ve beraberliğimizi korumaya ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır” dedi.

Kutlamalara, Vali ve Belediye Komutan Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Albeni Trafik Tugay İhsan Kaplan, Batman İl Itimat Müdürü Köroğlu Kıraç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, amme kurumları yöneticileri, sarıklı ve öğrencilerin yanında haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. – BATMAN

Share: