Başkan Küpeli Ilçebay Ustaoğlu’nu ve Başkan Muhammet Atik’i ağırladı

Eskişehir Tevhit Sanayi Bölgesi (EOSB) Umumi Heyet Başkanı Kıymetli Küpeli, İnönü Kaymakamı Tolga Ustaoğlu’nu ağırladı. Küpe Çiçeği’yi henüz bilahare Eskişehir Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Çevik, umumi heyet üyeleriyle gelişigüzel görüşme etti.

İnönü Kaymakamı Tolga Ustaoğlu’nun ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir OSB Başkanı Kıymetli Küpeli, Kaymakam Ustaoğlu’na Eskişehir OSB’deki firmalar, istihsal çalışmaları, bölgenin gelişimi ile sürdürülen eskimemiş yatırımlar konusunda teferruatlı bilgiler verdi. Eskişehir’in Türkiye’nin en esaslı geçmişe erbap uran şehirlerinden biri olduğunu tamlayan Başkan Küpe Çiçeği, “Ülkemizin bildirme güzel endüstri şehirlerinden biri olan Eskişehir genelinde 900’ü fazla sanayi kuruluşu bulunmakta olup, dış satım rakamlarımız ise 4 bilyon dolara yaklaşmıştır. Eskişehir OSB ise tamam bu uran kuruluşlarının yüzde 80’inin canlılık gösterdiği ve istihsal yaptığı genişlik mefret istihsal merkezi. Ülkemizin yeryüzü büyük ikinci OSB’si Eskişehir OSB olup, yakın zamanda planladığımız nema çalışmaları tamamlandığında hep alanımızı aşamalar halinde 50 milyon metrekareye ulaşacak ve inşallah gene Türkiye’nin yer büyük OSB’si haline geleceğiz. Birçok yatırımcıyla görüşmelerimiz sürüyor. Yeni yatırımlar amacıyla yer geliştirme çalışmalarımız hep hızıyla devam ediyor” dedi.

Başbuğ Küpeli, Eskişehir OSB olarak kurumlar arası iş birliğini çokça önemsediklerini İnönü Kaymakamlığı ile alay malay Türk Halas Savaşı’nda önemli aynı yere cemaat olan ilçenin konuşu gelişimine katkı yeryüzü noktasında teşrikimesai yapmaya her ahit hazır olduklarını dile getirdi.

“Şehrimize mefret tıpkı ilişik ayar sağlamakta”

İnönü Kaymakamı Miğfer Ustaoğlu ilçenin gelişimi üzere hareket birliklerini haddinden fazla önemsediklerini aktararak, “Tarihi bire bir geçmişe eş olan ilçemiz içerisinde barındırdığı endüstri kuruluşlarıyla dahi şehrimize makro bire bir ekleme değer sağlamakta. Fakat biz ilçemizdeki sanayi kuruşlarının sayısının artması arzusundayız. Sayın Küpeli ile İnönü ilçemizin gelişimi üzere neler yapabiliriz bunları temas etmek ve istişarelerde bulunduk. Gayet bol ve pir aynı görüşme oldu. Birlikte eş çalışmalarda elan yoğun tıpkı araya gelmeyi gönül ediyoruz” diye konuştu. Ustaoğlu, şehrin gelişimine sunmuş oldukları katkılardan ufuk Başbuğ Küpe Çiçeği’ye teşekkür etti.

“Vizyoner çalışmalara imza atıyoruz”

Daha bilahare Başakn Küpe Çiçeği’yi, Eskişehir Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Zorlu Atıcı, Nuri Karakaya, Behsat Antrenör, Maksat Tortum, Yasin Özbey ziyaret etti.

Yürütmüş oldukları icraat hakkında bilgiler veren Başbuğ Küpeli, Eskişehir OSB adına şehir ve mevki ekonomisine eklenmiş değer sağlamak amacıyla vizyoner çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Eskişehir’in endüstri ve ticari hayatına olduğu kadar eğitimden, toplumsal ve kültürel etkinliklerine kadar birçok alanda öncü lüks üstlenen Eskişehir OSB adına vizyoner çalışmalara imza atıyoruz. Eskişehir’e ve ülke ekonomisine ilişik değer çoğaltmak için Eskişehirli sanayiciler ve Eskişehir OSB adına bati bir say içerisindeyiz” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Atik ise topluluk faaliyetlerinden bahsederek, “Derneğimiz siyasa üstü duruşuyla umum gelgel ve kuruluşlarla bol ilişkilere önem vermekte bu tatlılıkla cereyan fail ayrımsız sivil sosyete kuruluşudur. Eskişehir OSB’nin serencam yıllarda gerçekleştirdiği takdire valör tahaccüm ve gelişmeden haddinden fazla memnunuz. OSB’deki kuruluşların rastgele güzeşte bölüm henüz birlikte gelişmesi bizleri bahtiyar ediyor. OSB ve sanayimiz, şehrimizin büyümesine çokça büyük yardım sağlıyor” ifadelerinde bulundu.

Başbuğ Nadir Küpe Çiçeği, balaban ziyaretleri amacıyla Toplum Örgütü Başkanı Muhammet Çevik ve cemiyet üyelerine teşekkür yazar, çalışmalarında başarılar diledi. – ESKİŞEHİR

Share: