Başkan Çekişme, Antakyalı Hemşehrileriyle Benzeri Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Uray (HBB) Başkanı Lütfü Çekişme, Antakya’birlikte hemşehrileri ile bire bir araya geldi.

Karlısu, Gülderen, Hacı Ömer Alpagot, Gazi, Esentepe ve Yaylacık mahalleleri sakinleri ile mülaki Komutan Kavga, yurttaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek talepleri dinledi. Çarpışma’a mahalle ziyaretlerinde; CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Delice, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Hümayun, şehremaneti sedir üyeleri ve CHP yöneticileri haremlik etti. 50 yurttaşın ise CHP’ye üyelikleri gerçekleştirildi.

Uğraş, ziyareti sırasında Gülderen ve Esentepe mahallelerinde otopark açılışı da yaptı. Esentepe Martir Üsteğmen Mehmet Şanlı Demirbüken Parkı’nın açılışında konuşan Cenk, “Hatayımıza yüzlerce dönüm yeşil düz yaptık ve yapmaya bitmeme ediyoruz. Seçme yaştan insanımızın bu parklara gelip hayat ortamında devir geçirmesi üzere bunları yapıyoruz. Gördüğünüz rastgele park her el Büyükşehir’e ilişkin değil, Antakya’da 14 metrenin üstündeki yollar bizim, gerisi Antakya Belediyesi’hangi ilgili. 15 ilçemiz var herkesin güçlük alanı var. Büyükşehir sıklet alanlarına ehil çıkıyor” sözleriyle parkın halka leziz olması temennisinde bulundu.

Hacı Ömer Alpagot Mahallesi sakinleri ile bire bir araya mevrut Çarpışma, şunları söyledi:

“BİZİM İÇİN YALNIZCA İYİ-BIBERLI AYRIMI VAR”

” Türkiye’da çıktı Alevi-Sünni, sağlıklı-sol, Türk-Kürt ayrımından bizi yordular. Bizim için yalnızca gani-dokunakli ayrımı var. Aynı partiyi tutmak, benzeri politik görüşe ilgili doğmak ayrıksı bir husus. Imdi ferah insanların egemen olduğu ve herkesin bayrağımız altında hemhal olacağı, irtibat ve bütünlük zarfında olacağı bir mevki olmamız geçişsiz. Beni, ‘Suriye bayrağı dikecek’ diyerek kabahat altında bırakmak isteyenler şu anda maatteessüf bayrağımızın yanmasına göz yumuyor. Nerden nereye gidiyoruz. Daha üstelik kötüye gitmemek amacıyla bizim tılsım almamız lazım. 21 almanak deneme yeter.

“İDEOLOJİK SAPLANTILARI BİR KENARA BIRAKMAK ZORUNDAYIZ”

CHP’ye geldim, benim hangi salat kılmama karışıyorlar, hangi camiye gitmeme, ne oruç tutmama hangi da ayrım yapmadan Hatay’a bakım yapmama karışıyorlar. Biz Çanakkale’da üstelik Dumlupınar’üstelik üstelik Sakarya’da de Anafartalar’bile bile omuz omuza uğraş ettik. Martir olduk, koyun koyuna yattık. Savaşa giderken hiç kimse kimsenin Çerkez olduğuna bakmadı Kürt, Gündüz Feneri, Türk, Alevi, Sünni olduğuna bakmadı. Bu ayrımı yok etmek zorundayız. Bu ayrımı bitirirken büyüklerimize haddinden fazla hareket düşüyor zira onlar tarihin süzgecinde çok molekül gördüler. Bizim daha çok Türkiye’üstelik çocuklarımızın geleceği amacıyla ayrımsız bilcümle halinde bu işe mebde koymamız lazım. Budun İttifakı’nın şeş kesim partisinden bir tanesi Atatürk’e ve bayrağa soldan bakıyor, 5 tanesi sağdan bakıyor. Artık demek ki ideolojik saplantıları bir kenara bırakıp Türkiye için ülkü neyse onu yarmak geçişsiz.

Ben kuvvet partisinde de Hatay’ın değme noktasına değer ve adil bakıyordum, Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nde bile değer ve adil bakıyorum. Hatay’ın 593 mahallesinde 20 yıllık iktidarın yaptığından çok daha çok sekiz yılda Büyükşehir Belediyesi yerine yaptık. Kendi ideolojimizi tıpkı tarafa bırakıyoruz. Hatay’ın ideali neyse ona göre bedel ve adil tıpkısı şekilde bakım ediyoruz.”

Yaylacık’ta bateri zurna ile karşılanan Çarpışma, köy meydanında toplanan halka şöyle seslendi:

“BU KÖYDEN HİÇ REY ALMADAN HİZMET YAPTIM, GÖZÜ KAPALI HİZMET EDİYORUZ”

“Sekiz yıldır Büyükşehir Başkanlığı yapıyoruz. Evire Çevire tıpkı asfalt nöbet yaptık, taş duvar yaptık, 8 bin metrekare parke taşı döşedik. 21’nci yılda hükümetten aldığınız hizmete aynı bakın ayrımsız de benimkine bakın. Hatay’ın okullarının ve camilerimizin bakımını biz yapıyoruz. Tığ yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Ego bu köyden tek oy almadan yaptım hizmeti. Bu köylere göz kırpmadan bakım ediyoruz. Siz buradaki hep siyasal partilere rey verebilirsiniz. Amma benzeri sefer üstelik bu ittifakı deneyin. Bu gelişim vicdan işi” dedi.Share: