Başbuğ Önsay’dan Milletvekili Kasap’a: “Kim yerine konuşuyorsun, derdin hangi?”

DOĞRU Tümen Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, CHP Kütahya Saylav Ulu Fazıl Kasap’ın Zafer Hava Meydanı ile ilişik açıklamalarına anif tepki gösterdi. 43 Günde Kütahya programının tanıtım toplantısında konuşan Önsay, Mebus Kasap’a, “Kütahya’ya yapılan hizmetlerden illet rahatsız oluyorsun, kim hesabına konuşuyorsun, derdin hangi?” sorularını yöneltti.

Önsay, “Bu ülkenin kaç şehrin havaalanı var?. Afyonkarahisar’da, Uşak’ta, Eskişehir’de havaalanı mı var?. Ama Kütahya’da var.

Bu DOĞRU Öğür’nin Kütahya’ya verdiği önemin sonucudur. Bunu anlatmamız geçişsiz. Burada iri tıpkısı hükümsüzlük yapılıyor. Bu bölgede havaalanı bizim şehrimizde. Tığ tam derecede konuşmadığımız için aleyhimize dönüyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Ayrımsız Kütahyalı mebus, Kütahya işlenmiş bir hizmeti mantıksız ve gereksiz yorumlamak amacıyla niçin bu büyüklüğünde kendini parçalar. Bunu Afyonlu yapmaz, Uşaklı yapmaz Eskişehirli yapmaz. Amma bunu Kütahyalı milletvekili yapıyor. Celal havaalanı için ‘niye fazla dünyalık ödüyor’ diyor. Bu Kütahya amacıyla ödeniyor. Senin derdin hangi?. Kütahya amacıyla ödeniyor. Bundan illet erinçsiz oluyorsun?. Afyonlumusun, Uşaklımısın, nerelisin, ki namına konuşuyorsun?. Büyüklük getirmiş, ‘Kütahyalı bunu kullansın, kullanmadığınızın parasını ego ödeyeceğim demiş’.Kütahyalı’ya bakım etmiş. Sen gelip gelip şikayet ediyorsun, kime Kütahyalıya. Bu nasıl ayrımsız eseme. Havaalanı eş çıkalım. Bunu vatandaşımıza anlatalım. Vatandaşımızın moralinin bozulmasına müsaade vermeyelim. Bu yüzden sahada olacağız” ifadelerini kullandı. – KÜTAHYA

Share: