Bartın’da KöyPark 26 Ağustos’ta açılacak

Bartın Belediye Reisi Cemal Atak, yapımı tamamlanma aşamasına gelen KöyPark’ın 26 Ağustos’ta açılacağını bildirdi.

Özgürlük Mahallesi’nde 65 bin metrekarelik tıpkısı bölgede yapılan proje alanında incelemede mevcut Akış, gazetecilere, imal çalışmalarında sona gelinen KöyPark projesi ile alanı halkın rahat kullanabileceği, fena hâlde aralık geçirebileceği bir mıntıka haline getirdiklerini söyledi.

Çok sayıda donatı ile tasarlanan bu projenin Bartın’a bire bir derece katacağını ve kentin prestij projelerinden birine kavuşacağını anlatan Atak, şunları kaydetti:

“Projemizin üst alanında macera parkı ve çocuk baziçe parklarının bulunduğu benzeri kayran oluşturduk. Esasen ayrımsız bölgede okçuluk meydanı, güreş meydanı bulunuyor. Ayrıca projemiz içerisinde kayran düz Türk Dünyası Marifet Adamları Müzesi üstelik gene bu bölgede düz alıyor. Bu müzemizde dünyaca adlı 8 Türk bilim insanının şem heykeli ve eserleri ile cemi Türk vukuf adamlarının dijital anlatımları düzlük takanak. 4 çadırdan oluşacak müze kompleksinde işporta ve interaktif sergi alanları ile keçe beyi çadırında Türk yaşamı canlandırılacak. Projemizin ast kısmında ise 3 Türk büyüğü Alp Arslan, Fatih Melik Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerinin bulunduğu 16 Türk devleti bayrakları ve onları temsilen fail Türk askerleri heykellerinin saha aldığı Türk Dünyası Yol Yolu kâin. Antrparantez kanatlı hayvanların bulunduğu alan, örtüsüz kapalı piknik alanları, lokal ürünlerin satıldığı pazar yeri, hobi bahçeleri, gidiş yolları, kafeterya ve tuvaletler bulunuyor. Tanrı talih ederse 26 Ağustos Cuma Namazı Haset KöyPark’ımızın açılışını gerçekleştireceğiz.”

Akın’a, şehremaneti başkan yardımcıları Hasan Arınan ve Erol Demirkoparanoğlu, Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu, Ar-Ge Komutan Yardımcısı Ercüment Özçelik, ofis müdürleri ve ustalık personel haremlik etti.

Share: