Balaban Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Vali Zülkif Görgüsüz yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra çekinmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda bitmeme eden törende, Vali Görgüsüz ile Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Nihat Itici, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Umum Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu konser verdi.

Program, tören geçişinin ardından sona erdi.

Törene, DOĞRU Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, İYİ Fırka Samsun Mebus Bedri Yaşar, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Güven Müdürü Ömer Urhal, İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Miralay Ömer Ersever, Kıyı Düzenlilik Karadeniz Nahiye Komutanı Miralay Ahmet Bahadır, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu tarafından çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlamını tamlayan enformasyon yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin arkası sıra geçit resmi yapıldı.

Törenlere, DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı Tutku Ensesi Kalın, SELIM Öğür Tokat Saylav Mustafa Aslan, kat müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan merasim, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme etti.

Ilbay Avni Çakırdoğan ve Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının peşi sıra tevakki etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmaz, günün fehva ve önemini belirten müzakere yaptı.

Öğrenciler marifetiyle şiirlerin okunmasının peşi sıra ahali oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Kurnaz Komutanlığı kontrol istirdat köpeklerinin gösterisi içten izlendi.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, DOĞRU Öğür Kastamonu milletvekilleri Hakkı Kafasız ve Mukavemetli Polat, CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltacı, çekicilik müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Haklı Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tugay Mehmet Fatih Örenlik ve Belediye Reisi Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, halk oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha bilahare Ilbay Masatlı, Tugay Ören ve Şehremini Sarı, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri kabul etti.

Törene, SELIM Öğür Amasya Saylav Uzun Karahocagil, CHP Amasya Mebus Mustafa Tuncer, siyasi parti ve sivil sosyete kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, arkası sıra içtinap etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda bitmeme fail törende, Ilbay Karaömeroğlu ve Belediye Reisi Barış Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Cingöz Komutanlığı Komando Er Birliğince verilen gösterinin peşi sıra program, tören geçişi ile sonuç buldu.

Törene, DÜRÜST Fırka Sinop Milletvekili Koşuk Maviş, CHP Sinop Mebus Barış Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Ongun Pektaş, İl Güllabi Komutanı Mümessil Miralay Ferhat Kuran, özge tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Balaban, Şehremini İsmail Hakkı Salim, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Balaban ve Şehremini Sağlıklı ile Valilik makamında tebrikleri akseptans etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Sancak Balaban ve Belediye Reisi Sağ ile vatandaşları selamladı.

Reisicumhur Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından günün valör ve önemini tamlayan istişare yapıldı, şiirler okundu, ahali oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri bağlanak ve gazilerin argıt töreniyle sona erdi.

Törene, DOĞRU Tümen Grup Başkanvekili ve Çankırı Saylav Muhammet Tehlikesiz Akbaşoğlu, AK Öğür Çankırı Mebus Esen Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Ilbay Mustafa Maraba, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Güvenli Altan ve Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Valilik makamında tebriklerin kabulünün peşi sıra Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende içtinap etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve ahali oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Yüzbaşı Maksat Özcan’ın, günün valör ve önemine ilişkin konuşmasının arkası sıra kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: