Balaban Taarruz’un 100. sene dönümü kutlamaları başladı

Balaban Taarruz’un 100. yıl dönümü kutlamaları, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Atatürk Evi’nin önünde planlı törenle başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, törende yaptığı konuşmada, Atatürk Evi’nde halas planlarının elbette yapıldığını anlattıklarını söyledi. 100 sene önce Türkiye’nin Anadolu’ya kapatılmak istendiğini hatırlatan Oktay, “Bizi mahkum buyurmak isterlerse istesinler işte burada Şuhut’ta gördüğünüz binada yalnız 3 odada yapılan planlar. İnanç kuvvetli olursa hangi yapmak istediğinizden sakıncasız olursanız şayet ki özgürlüğünüze, hürriyetinize kova bir budun olursanız imkanlar sizindir. Allah’a, kendinize, milletinize inanırsanız ordunuzla bire bir ve bu arada olursanız önünüzde hiç kimesne duramaz.” dedi.

Şuhut’ta yapılan planları 100 sene sonraları bir gece, bire bir saatlerde İstiklal Marşı ile haykırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını vurgulayan Oktay, şöyle konuştu:

“Nasıl Çanakkale geçilmez demişsek Kocatepe’nin birlikte aşılmaz olduğunu, Dumlupınar’ın bile geçilmez olduğunu ve İzmir’in de barınılmaz olduğunu yorumlamak için Şuhut’tayız. 100 yılın geçmesi hiçbir husus rapor etmez bize. Biz yüzlerce yıllık bir milletin, tıpkısı medeniyetin torunlarıyız. İşte bugün Malazgirt’teyiz zahir kim 1071’da girmişsek pekâlâ kim 100 sene ilk buradan Çanakkale’dahi, Sakarya’da aynı şekilde geçilmez demişiz. 100 sene sonrada bir şeyi haykırıyoruz. Türkiye’ye, Türk milletine hangi gömleği biçmek isterlerse istesinler, arkalarında kimler olursa olsun, kime güvenirlerse güvensinler, tığ bize güveniyoruz. Tığ size güveniyoruz, siz bize güveniyorsunuz. Başkomutanımızla pekâlâ 100 sene önceki başladıysak zaman üstelik Malazgirt’te Ahlat’ta başkomutanımızla tekrar Şuhut’ta bire bir kararlılıkla geleceğe yürümeye, temas tip haritaları parçalamaya yeminliyiz.”

“Haddinden Fazla elan ümranlı, çokça daha cıvıl cıvıl dimdik duran bire bir Türkiye var”

Oktay, “Hangi fayrap etmek isterlerse istesinler, kuşkusuz kim dün Akdeniz’dahi, Ege’dahi denize döktük. Eğer ki bugün birilerinin eksantrik benzeri niyeti varsa onları bilsinler kim 100 yıl bilahare değişen hiç tıpkısı özdek bulunmayan. Mütebeddil tek bire bir molekül var çok henüz ümranlı, haddinden fazla henüz aktif dosdoğru duran benzeri Türkiye var. Defans sanayisiyle, ordusuyla, milletiyle hainlerden da arı sili olmuş adına geleceğe yürüyecek tıpkısı Türkiye var.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin her bir metrekaresinde, her bir santimetrekaresinde dinç 85 milyon kişiyle da ruhun bir ruh olduğunu vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

“Şuhut’ta bu akşam ezanı hangi ruh varsa bilin kim Çanakkale’de, İzmir’üstelik, Sakarya’üstelik, Malazgirt’te, Ahlat’ta bile o ruh var. Doğusunda, batısında, güneyinde, kuzeyinde birlikte o can kuşu var. Bizi tecrübe etmek isteyenler varsa Şuhut’a baksınlar, Afyonkarahisar’a baksınlar. Kahramanlar diyarını çekmek istiyorlarsa buraya baksınlar.”Share: