Bakan Varank duyurdu! Türkiye’nin domestik otomobili TOGG’un önceki fabrikası 29 Ekim’de açılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bartın Valiliği’nin güruh salonunda hareket insanlarıyla tıpkı araya gelerek, istimara toplantısı yaptı.

“FABRİKAYI 29 EKİM’DE AÇACAĞIZ”

Nazır Varank burada yaptığı konuşmada, ‘Tığ bu ülkede cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamışları yaptık. Bizim planlarımız projelerimiz ve ufkumuz, emin olan muhalefetin yanına yanaşamayacağı bir ufuktur. Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda ihtilaf hangi diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Teşrinievvel geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ilk Teşrin’dahi açacağız. Araçlarımız seri istihsal bantlarından inmeye başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFETİN ÜLKEYE VEREBİLECEĞİ BİR HUSUS YOK”

Muhalefetin ülkeye verebileceği hiçbir şeyin olmadığını belirten Icra Vekili Varank, ‘Biz diyoruz kim; uzayda ayrımsız konkur var, Türkiye katiyen bu yarıştan kalın kafalı kalmamalı, eğer Türkiye’nin geleceğini ipotek altında bırakmak istemiyorsak, banko uzay çalışması yapmalıyız. Bizim çocuklarımız Gökyolu galaksisini araştırarak, geleceğe dair planlar yapmalılar. Tığ Samanyolu galaksisi dediğimiz birlikte muhalefetin aklına, yalnız ‘saman’ geliyor. İşte böyle tıpkısı vizyonsuz muhalefetin bu ülkeye verebileceği tek özdek bulunmayan” dedi.Share: