Bakan Özer’den velilere: Okullarla hiçbir maddesel ilişkiniz kaçınan

MİLLİ Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, Ankara’da velilerle tıpkısı araya geldiği görüşmede, “Bu yıl ilk kez esas terbiye okullarımıza bütçe gönderdik. Bütün okullara 3,1 milyar TL gönderildi. Okullarımız elan yalnız 1 milyarını kullanabildi. Toptur, kağıttır, onarımdır, şöyledir, böyledir; okullarla hiçbir maddesel ilişkiniz artık mümteni” dedi.

Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 terbiye öğretim yılı uyum eğitimi programı kapsamında Çankaya ilçesindeki Hamdullah Suphi İlkokulu’nu mülakat etti. Okullarıyla yarın tanışacak anaokulu ve 1’inci dershane öğrencilerinin veli ve öğretmenlerle tıpkısı araya mevrut Vekil Özer, kuruntu ve önerilerini dinledi. Okulun anne sınıfında gerçekleşen görüşmede Özer, meslek öncesi eğitime yapılan yatırıma ilgili, “Sene sonuna kadar anaokullarımızın sayısını 3 bine çıkartacağız. Seçme mahallede çocuklarımızın gidebileceği anaokulları olacak” diyerek konuştu.

‘TÜM OKULLARA 3,1 MİLYAR TL BÜTÇE GÖNDERDİK’Eğitimin sair kademelerinde çetin muvaffakiyet farkları olmaması için çalıştıklarını kaydeden Icra Vekili Özer, “Bu sene ilk kez anne terbiye okullarımıza bütçe gönderdik. Bilcümle okullara 3,1 bilyon TL gönderildi. Okullarımız elan sadece 1 milyarını kullanabildi. Arılık, kırtasiye malzemesi, amiyane onarımlar, laboratuvar donatımıyla ait okulların rastgele cins ihtiyacının giderilmesiyle ilgili nezaret cümle okullara bütçe gönderiyor. Okullara, henüz kullanabildiklerinden henüz çok bütçe imkanı sunduk. Toptur, kağıttır, onarımdır, şöyledir, böyledir; okullarla tek maddi ilişkiniz bundan sonra mümteni. Çabucak odaklanacağınız şey ‘şu olsa bu okullardaki eğitim bilimi ortamı çokça henüz ferah olur’ diye niteleyerek, ekol yöneticilerimize yansımak olacak. Ekol yöneticilerimiz üstelik bize ulaşacak ve tezelden çabuk benzeri şekilde o eksikliği gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Özer, daha sonra öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle kardeşçe etti. Okuldan ayrılırken da mektepli velileri ve öğretmenlerle andaç fotoğrafı çektirdi.Share: