Bakan Karaismailoğlu: “Aceleci treni 2024 bitmeden Bursa’nın ve Türkiye’nin hizmetine sunacağız”

Vekil Karaismailoğlu: “Hızlı treni 2024 bitmeden Bursa’nın ve Türkiye’nin hizmetine sunacağız”

“Faaliyet- Şehir Hastanesi YHT hattı yer altı treni inşaatını üstelik 2023 bitmeden tutturmak üzere zaman kararlarımızı aldık”

BURSA – Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa’birlikte devam fail çabuk katar hattını 2024 yılı bitmeden tamamlayarak hizmete alacaklarını, Faaliyet-Site Hastanesi metro çalışmasını üstelik bu yıl içinde ilhak etmek için değişmeyen aldıklarını ifade etti.

Tıpkısı sekans izlence amacıyla Bursa’ya gelen Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Çabuk katar hattımızda olumlu gelişmeler var. Biliyorsunuz ihalemizden sonradan tek eksiğimiz, mazeretimiz kalmadı. Projenin hep güzergahında yoğun benzeri faaliyet var. 4 bine yakın mesai arkadaşımız arazide çalışıyor. Orada dahi amacımız 2024 yılı bitmeden bu projemizi bitirip, Bursa’nın, Türkiye’nin hizmetine arz etmek istiyoruz. Çabuk katar hattı bittiğinde hem Ankara hem birlikte İstanbul’a çabuk şimendifer konforunu ulaştırmış olacağız. Bunu dahi gelişmemiş zamanda Türkiye ve Bursa’ya kazandırmanın heyecanını şimdiden taşıyoruz” dedi.

Bursa’daki metro çalışmasıyla ilgili üstelik kebir görüşmeler yaptıklarını tamlayan Karaismailoğlu, “Düzentileme-Faziletkâr Acul Şimendifer hattı bağlantısı ve Site Hastanesi’ne kadar uzanan hattımızı 2023 yılı bitmeden bitirmek için zaman kararlarımızı aldık. Ona bakarak talimatlarımızı verdik. Bursa’nın site içi taşıma konusunda nitelikli, güvenli, konforlu hizmetini Bursa’ya kazandırmış olacağız. Ayrıca proje çerçevesinde Görükle bölgesini ekledik. Orada üstelik iki istasyon ve hep metroların onarımlarının yapılabileceği bire bir alanı bile projemiz çerçevesinde inşa edeceğiz. Görükle’deki kavşakları de baştan dizayn ederek buradaki ulaşım ihtiyaçlarına karşılık bırakılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Share: