Bakan Aristokrat: Mersin’deki polisevi saldırısı KUL merkezli, bizden eylem yapılan silahların paradigma numaralarını istediler

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, SELIM Tümen Giresun İl Başkanlığınca Gümrük Müdürlüğü Derinti Salonu’nda planlı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’na katıldı. Aristokrat, toplantıda yaptığı konuşmada,26 Eylül’de Mersin’dahi polisevine gerçekleştirilen hain saldırıyla ait koca açıklamalarda bulundu.

Aristokrat, terörle mücadelede Türkiye’nin haddinden fazla eke tıpkı noktaya geldiğini belirterek şunları söyledi; “Geçen hafta başında şehidimizin kahramanca mücadelesi, gazimizin kahramanca mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması, ondan sonra birlikte o ila cehenneme zümera, cehennemin dibine büyüklüğünde gittikleri o eylemde az daha… CHP’liler geçmiş akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları terör doldu’ diye. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın rastgele eylemi ‘Aman ayrımsız istikrarsızlık olsun, aman şöyle olsun, aman hakeza olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan, PKK’nın eylemlerini sizin sevindirecek noktaya getirmeden, onları içtima yedi ikmal dibine gömmeyenler namerttir.”

“BU EYLEM AMERİKA MERKEZLİ BİR EYLEMDİR”

Bakan Soylu, Mersin’deki muhannet saldırıya ilgilendiren, “6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonradan yegâne gösteri, onun de arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu de söyleyeyim. Bu eylem, Amerika merkezli benzeri eylemdir.” diye niteleyerek konuştu.

“ABD, EYLEM IŞLEYEN SİLAHLARIN SERİ NUMALARINI İSTEDİ”

Soylu, teröristlerin gösteri öncesinde yaptıklarına ilgili, şu bilgileri paylaştı: “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten akım ettiler. Eylemden geçmiş akşam ezanı saat 20.00 bakımından tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motor var evet, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle bu arada Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın ayrımsız yere indiler, sabahleyin saat 10.00’a akıllıca. Ondan sonraları akşama kadar orada kaldılar ve oradan yayan, bilahare birilerinin arabalarına binerek, alışılagelen vatandaşların, onlar birlikte insanlık namına götürmüşler ve ondan sonradan eylemi gerçekleştirdiler. Ego 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk defa Amerika marifetiyle bizden ayrımsız şey istendi, Emniyet Umumi Müdürlüğümüzden ve istihbarat birimlerimizden, ‘Şu gösteri yapan silahların dizi film numaralarını sizden istiyoruz’. Geçkin. Illet istediler? Bizim arkadaşlarımız de onlara çokça domuzuna bir karşılık verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz ilk ilk PKK’ya gönderdiğiniz silahların sıra numaralarını bize gönderin, tığ ondan sonraları size göndeririz.’ diye niteleyerek.”

CHP LİDERİNE YÜKLENDİ: BİR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZÜNE İNANIYORSUN

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun eylemden sonraları iki devir sustuğuna belen fail Aristokrat, şunları kaydetti: “Illet sustu? Çünkü ona Cemil Bayık’tan, Garaz Karayılan’dan bire bir destek gelmedi. Sonraları dedi ki iki gün bilahare, ne zaman PKK bunlar birisi Suriyeli diyor kurnazlık yapıyorlar, kuşkusuz olsa belirleme edilemez, bitmiş mı? ‘Birisi Suriyeli, bunlar o dediğiniz terörist değildir, e o dediğiniz yıldırıcı bizim yanımızda görevinin başındadır’. Bir Anda atladı. Dedi kim ‘O terörist değilmiş’. E mademki onun sözüne inanıyorsun, mademki bire bir terör örgütünün sözüne inanıyorsun, sen bizi kalın kafalı mı zannediyorsun. O terör örgütü diyor kim ‘O bizim yanımızda, görevimizin başındadır’. Evet o insanoğlu nerede? bu arada pus izi imdi, teşhis edenler var. Tabiatıyla ki bu organizasyonun, inç iziyle beraber sonuna kadar takipçisi olacak tıpkısı hadiseyi dahi ortaya koyuyoruz.”

“PKK KARI AYINDAN BERİ 126 GÖSTERI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİ”

Soylu, PKK ve yıldırı örgütlerinin sülale ayından itibaren hep 126 gösteri gerçekleştirmek istediğini vurgulayarak, “Bunların yemeden içmeden 13’ü etken bombaydı, aynen böyleydi. Onların hepsini engelledik. Kısaca 10 eyleme müracaat etmek için alınmışlardı. Diğerleri birlikte eylem hazırlıkları içerisinde, bu olayların engellenmesi sağlandı” ifadelerini kullandı.Share: