Bahçeli’den, Odalık Vahdettin’e müteveccih söylemleriyle gündeme oturan Tunç Soyer’e kaba sözler: Hangi öğrenmişse cellat babasından öğrenmiştir

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer, İzmir’in 9 Ilkgüz kurtuluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmasıyla gündeme oturmuştu. Soyer, “100 sene önceki bu toprakları yönetenler gaflet uykusu, delalet ve antrparantez aldatma içindeydi. Gençleri, kadınları ve çocukları hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı arkalamak amacıyla bilcümle benzeri milleti ateşe attılar” açıklamalarında bulunmuştu.

BAHÇELİ’DEN VAHDETTİN’İ ELEŞTİRENLERE SERT ÇIKIŞ

MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli, “2023’e Akıllıca: Namzet Mahsus, Değişmeyen Kesin” Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada Soyer’in bu açıklamalarına kaba reaksiyon gösterdi. Bahçeli, “Akıbet günlerde tarihimiz tartışma girişimleri Vandal bire bir ilkesizlik düzeyine ulaşmıştır. Dünya’nın tek yerinde atasına ülkesindeki bire bir toplantı büyüklüğünde yıkmacı konuşan yoktur. Dünya’nın hiçbir yerinde milli kültüre hücumcu görülmemiştir.”

“TARİHTE HADDIZATINDA HANGI OLDUĞU TARİHÇİLERİN İŞİDİR”

Sözlerini sürdüren Bahçeli, “Tarihte esasta hangi olup bittiğinin araştırılması tarihçilerin işidir. Biz tarihimizi ideolojik gayelerle saldıranlara cevaz etmeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir. Cumhuriyeti cumhurla kucaklayan ya Osmanlı’nın inanmış benzeri çap görevlisidir. Karakter aynıdır. Hepsi alay malay Türk milletinin alicenap evlatlarıdır” dedi.

“NE ÖĞRENMİŞSE ZALİM BABASINDAN ÖĞRENMİŞTİR”

Soyer’e yönelik yerine ise Bahçeli “Tarihimizi aşağılamaya etkin köksüzlere cevaz yok. Haysiyet karşılık bilmeyen Türkiye muhalifi yıkılmak tabaka bizi tığ işleyen değerleri sefihane murat almaktadır. Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. İzmir’in meşrebi yavaş dertli belediye reisi hangi öğrenmişse acımasız babasından öğrenmiştir. Bugünkü CHP zihniyeti tün ile ruz kabil farklı. Kılıçdaroğlu devir bilmez, fazilet bilmez, incelik bilmez bildiği bir tane özdek yalandır, izansızlıktır. Padişah Vahdettin kusurları birlikte olsa muhannet değildir. Edepsiz İzmir belediye reisi şopar ona hakaret etmiştir. Ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur. Günahları diz boyudur. Kılıçdaroğlu çağ bilmez, yiğitlik bilmez, terbiye bilmez bildiği bir tane madde yalandır, izansızlıktır. ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Hepinizi sevgi ve ürkmek ile selamlıyorum. Kızıl vatandaşlarımıza Kayseri’den selamların genişlik güzelini yolluyorum. Kayseri yine çokça güzelsin, yeniden antagonist çatlatıyorsun. Çıplak çekicilik toplantımızın düzenlenmesinde emeği güzeşte tümen teşkilatlarımızın kızıl yöneticilerini ve yekpare sav arkadaşlarımı kutluyorum. Bugünkü kemiksiz hava toplantımız Türk milletinin 2023 seçimlerinin müjdesi adına anılacaktır. Buradan yükselen curcunalı Türkiye’nin milli onurunu kıyamete büyüklüğünde siper ve kollama iradesidir. Türkiye içeride hainlik, dışarıda adavet sarmalındadır.

“BİZİ ARAYANLAR MİLYONLARIN KALBİNDE ARASIN”

Sormaca şirketlerini mal ile yemleyip MHP ile ait yağız kampanya düzeneği kuruyorlardı. Yüzleri kızarmadan katabolizma planı yapıyorlardı. İşte görsünler buradaki heybeti, haşmeti. Bizi arayan anketlerde değil; dilde, duada, bahçede, fabrikada, tezgahta, milyonların kalbinde arasın.

“ADAYIMIZ ERDOĞAN’DIR”

Kokuşmuş benzeri antant ne yaraya merhum olacaktır. Inme ittifakından hiçbir halt olanaksız. Bunları iradeleri sakatlanmıştır. Daldaki temelsiz semere neyse, cezir ittifakı odur. Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir. Adayımızdan birlikte kararımızda bile dümbelek dönersek gök girsin, altın çıksın. Türki milletinin oyalanmaya tahammülü yoktur. 2023 yılında cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Arzumuz budur, amacımız budur.

Alçalma İttifakı yarınlarımıza engel çekemeyecek, iri Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamaz. HDP, PKK ve FETÖ ile çokça pinti tıpkısı ittifak içindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Milli kontak ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler.Share: