Aydın’da Son Teşrin ayında meydana mevrut trafik kazalarında 7 dirilik hayatını kaybetti

Entelektüel’de Kasım ayı içerisinde 210 maddesel hasarlı, 300 yaralamalı ve 6 adam kalkışmak üzere hep 516 gidiş geliş kazası meydana gelirken, bu kazalarda 7 hayat hayatını kaybetti.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Vazıh Valiliği denetleme ve denetiminde İl Güvenlik Müdürlüğü ve İl Güllabi Komutanlığı’na kapalı gidiş geliş ekipleri eliyle 2022 yılı Kasım ayı içerisinde mecmu 151 bin 423 dil kontrol edildi. Bunlardan detone mevcut 19 bin 701 araca 15 milyon 608 bin 225 TL para cezası uygulandı. Son Teşrin ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından hava 250 güdücü ve bin 8 anahtar trafikten men edilirken 581 sürücünün ehliyetine bile halk konuldu. Alınan etkili önlemlere karşın; trafik kurallarına uyulmaması dolayısıyla 2022 Kasım kocaoğlan içerisinde Vazıh iklim sınırlarında mecmu 210 maddi hasarlı, 300 yaralamalı ve 6 kişi kalkmak üzere bütün 516 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 423 emanet yaralandı, 7 can hayatını kaybetti.

Vazıh Valiliği aracılığıyla yapılan açıklamada, “İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın fert ve mülk emniyetinin daha hareketli sağlanmasına müteveccih yerine alınan birlik tedbirler arttırılarak bir kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına rabıt ve destekleriyle yardım sağlayan altın vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması üzere sürücü ve vatandaşlarımızın de, daha duygulu olmaları, hele yanlış şerit değiştirmemeleri, alkollü miftah kullanmamaları, duraç ihlali yapanların ise 112 nolu Ivedili Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine balaban gerekseme vardır” denildi. – AYDIN

Share: