Avrupa’daki çocukları birlikte köye dönsün diye havuzlu villa yaptırdı

MARDİN’in Midyat ilçesinden 9 yaşında ailesiyle birlikte Almanya’ya barhana fail ve geçen sene kalın kafalı dolaşım kararı düzlük Şevki Atalan (54), 3 çocuğu dahi dümbelek dönsün diyerek köyüne havuzlu villa yaptırdı. Çocuklarının birlikte dönmesiyle bahtiyar benzeri dirim sürdüklerini belirten Atalan, “Çokça seviyoruz burayı” dedi.

Terör ve hesaplı nedenlerle Avrupa’nın değişik ülkelerine barhana eden Ezidiler, bölgede hayat ve atılganlık ortamının sağlanmasıyla bozuk yerleşme alanlarına dönmeye başladı. Geçen sene Türkiye’ye değişmez zaman yapma kararı düz 3 çocuk babası Şevki Atalan birlikte, eşiyle gelişigüzel Mardin’in Midyat ilçesi rustik Atılganlık Mahallesi’ne geldi. Atalan, Almanya’da doğan çocuklarını üstelik idraksiz dönmeye söylemek üzere Avrupa’daki köy evlerini nazir alıp, Midyat’a saf akçakesme taşlarla, yöreye uygun taş mimariyle havuzlu villa yaptırdı.

Şevki Atalan, eşi Ayten Atalan (48) ile köye dönme kararı aldıklarında, 3 çocukları bile dönsün diyerek böyle tıpkısı yola başvurduklarını ve villaya tahminî 300 bin euro harcadıklarını belirterek, “Bizim çocuklar Avrupa’birlikte doğdular ve oranın kültürünü aldılar. Demincek biz böyle havuz ve ev yapmasak köye kalın kafalı gelmezlerdi. Onun için tutkun olduk, bu evi onlar üzere yaptık. Bağımlı çok mutluyuz, hem bile çocuklarımız çok bahtiyar. Bu eve 300 bin euro gitti ama daha fazla bile gitse pişman olmuyorum. Neden? Bu bizim toprağın bildirme fena hâlde yeri filhakika burası. Haddinden Fazla seviyoruz burayı. Çocuklarım, ailem seviyor. Onun amacıyla burayı yaptık. Bu villa modellerinden Avrupa’dahi haddinden fazla var. Şimdi gayr üstelik başlamış aynı villaya. bir iki kamer sonradan bitiyor” diye konuştu.

Share: