Atakum Belediye Başkanı Deveci’den Bırakıt Ahali Dansları Topluluğu’na Bindi

Atakum Belediye Reisi Cemil Sarban, Samsun’un yöresel danslarını dünyaya takdim etmek için koca icraat yapan Bırakıt El Dansları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü’ne destek sözü verdi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Bırakıt Ahali Dansları Topluluğu Cahillik ve Spor Kulübü üyelerini makamında ağırladı. Kulübün çalışmaları için Miras El Dansları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Miğfer Köksal’dan bilgelik düzlük Komutan Deveci, kullanılmamış projelerle ilişkin üyelere destek sözü verdi.

BAŞKAN DEVECİ’YE ATATÜRK TABLOSU İLE TEŞEKKÜR

Ziyaretçiler, Samsun’un anadan görme danslarını ve kültürünü ati kuşaklara aktarmak için 2010 yılında kurulan kulübün projelerini Başkan Savran’ye teferruatlı tıpkı şekilde anlattı. Samsun’un lokal danslarını ulusal ve uluslararası platformlarda sahneleyen dansçılar, Başbuğ Sarban’ye desteği üzere teşekkür etti. Kulüp üyeleri, günün hatırası yerine Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ede güzel tablosunu Başbuğ Deveci’ye bağış etti.

“HALK OYUNLARIMIZ ŞEHRİMİZİN KİMLİĞİNİ YANSITIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Atakum Belediye Reisi Cemil Savran, “İlimizin halk oyunları ve folklorik değerleri şehrimizin kimliğini yansıtır. Nesilden nesile dökme el danslarımız lokal motiflerle şekillenmiştir ve tarihimizden izler taşır. Ayrıca kültürel mirasın ati nesillere aktarılmasında sonuç etap önemli tıpkı yere sahiptir. Bu sebeple çalışmalarınız için sizleri kutlama ediyorum. Gelişigüzel konuda yanınızda olduğumu bilmenizi isterim” diye niteleyerek kulübe bindi sözü verdi.

Share: