Assos ve Troya tünellerinin açılışı yarın yapılacak! 50 dakikalık posta 5 dakikaya düşecek

DÜRÜST Parti Kol Başkanvekili ve Çanakkale Saylav Bülent Turan, 11 Ekim 2022 Salı haset gerçekleşecek Ayvacık- Küçükkuyu yolu ve Assos-Troya tünellerinin açılışıyla ilişkin açıklamalarda bulundu.

İKİ DEV YATIRIM YARIN AÇILACAK

Turan, “İki iktidarlı tünel yarın saat 14.00’te hemşehrilerimizin hizmetine sunuluyor. Cumhurbaşkanımızın videoteyp konferans bağlantısıyla teşrifleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın katılımıyla Ayvacık Küçükkuyu rampalarındaki bölgemizin genişlik kebir yatırımlarından Assos ve Troya tünellerimizin açım törenini gerçekleştireceğiz. Heyecanlıyız, gururluyuz. 1700 metre ve 4100 metre olan tünellerimiz ile bazen 1 saati bulan elem yolu 5 dakikaya düşecek. Tüneller yılda 100 milyon TL’nin çok üstünde artırım sağlayacak, trafik güvenliği ile alay malay havza turizmine ve ticaretine üstelik mefret katkı sunacak. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla beraber, Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor; doğru olmasını diliyor; kül hemşehrilerimizi bu kocaman açılışa katılmaya çağırma ediyoruz” dedi.

50 DAKİKALIK YOL 5 DAKİKA OLACAK

Yarın açılacak olan 1700 metre uzunluğundaki ‘Assos’ ile 4 bin 17 metre uzunluğunda olan ‘Troya’ tünelleri50 an süren yolu 5 dakikaya düşürecek.

Share: