Artvin haberleri | Şavşat’ta 3 sülale, 3 ahır ve 4 samanlık yandı, 12 büyükbaş öldü

ARTVİN’in Şavşat ilçesinde sâdır yangında 3 ev, 3 dam ve 4 samanlık yandı. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında, 12 kocabaş bile öldü.

İlçenin Dutlu köyüne tutkun Yağmurlu Mahallesi’nde Altun ailesine ilişik samanlıkta geceleyin saatlerinde bilinmeyen nedenle cuşuhuruş daha çok. Yangın kısa sürede büyüyerek, bitişikteki özge eş, ahır ve samanlıklara sıçradı. Yangına uykuda yakalananlar ise kendilerini dışarı atarak, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbarla bölgeye çokça sayıda itfaiye aracı, AFAD, kurnaz ve sağlık ekibi sevk edildi. Tahminî 4 saatlik çalışmayla söndürülen yangında 3 sülale, 3 dam ve 4 samanlık kullanılamaz ayla gelirken, 12 ise öldü.

Şavşat Kaymakamı Yusuf Atak, çok acı tıpkı görüngü yaşadıklarını belirterek, “Devletimizle vatandaşlarımızın yanındayız. Evleri yanan vatandaşlarımızı köydeki yersiz evlere yerleştirdik. İhtiyaçları karşılanıyor. Tanrı hakeza felaketler göstermesin. Hangi gerekiyorsa yapılacak” dedi.Köy muhtarı Mürsel Altun de vatandaşların canlarını ağırlık kurtardıklarını dile getirerek, “Aile, ahır ve samanlıklar tamamen yandı.12 kocabaş hayvan öldü. Tek şey kurtaramadık. Yangında eksiksiz vatandaşlar seferber oldu. Devletimiz bu esnada bizim yanımızda oldu, yaralarımızı ahzetmek amacıyla apotr olmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Share: