Arızalanan aptal tahtaları çığır lisesi öğrencileri onarım ediyor

Karabük’te mütenevvi nedenlerle arızalanıp yararlanma dışı artan akıllı tahtalar, meslek lisesi öğrencileri yoluyla tamirat ediliyor.

Fatih Projesi kapsamında okullara alınan uslu tahtaların bakım, onarım ve tamiratı, Karabük Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi vasıtasıyla gerçekleştiriliyor.

Öğretmenlerinin desteğini düz öğrenciler, arıza kaydının oluşturulmasıyla okullara giderek fikirli tahtaları onarıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, AA muhabirine, meslek lisesi öğrencilerinin iş başında öğrenmelerini sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Karabük’teki okullara bakir eğitim sezonuna büyüklüğünde 1853 interaktif kara tahta montajı yapıldığını aktaran Akbaş, 110 okula de fiber internet bağlandığını kaydetti.

Akbaş, çığır liselerinin üretimevi kabil çalışmaya devam ettiğini vurgulayarak, “masa tenisi üretiminden, basket potası, çatlak, masa üretimine kadar bir nice değişik alanda icraat bitmeme ediyor. Karabük Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi Canlılık Elektronik Teknolojileri Alanı şeflerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, interaktif yazboz tahtası onarımlarını müdürlüğümüz Fatih Projesi koordinesinde başarılı şekilde yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizden repertuvar ve tecrübe kazanmaktadır.” dedi.

Faaliyet Elektronik Teknolojileri Alanı Şefi Cemal Bükecik, öğretmen ve öğrencilerle okullardaki interaktif tahtaların bakımlarını yaptıklarını anlattı.

Akıllı tahtaların yazılımsal arızalarını belirleme ettiklerini belirten mektepli Abdullah Elieyi dahi lisede aldıkları nazari bilgileri uygulamaya dönüştürme fırsatı bulduklarını kaydetti.

Öğrencilerden Berkay Efe Özben, yaptıkları çalışmalarla çokbilmiş tahtaların yazılım ve donanımlarını elan mebzul öğrendiklerini dile getirdi.

Share: