Ardahan’ın lokal lezzetleri deprem bölgesine destek amacıyla Pendik’te görücüye artık

Ardahan’ın lokal lezzetleri yer sarsıntısı bölgesine bindi amacıyla Pendik’te görücüye daha çok

İSTANBUL – Ardahan’ın yöresel lezzetlerinden bön eti, bal ve kaşar, bu nöbet depremin yaralarını koparmak için Pendik’te görücüye bundan sonra. Yöresel yiyeceklerin satışından elde edilecek gelirin tıpkı kısmı ile curcuna için hazırlanan atkılar, rozetler ve bir nice simgesel ürünlerin satışından elde edilen gelirin tümü depremzedelere ulaştırılacak.

Ardahan’ın yerel lezzetleri, bu sefer depremin yaralarını yok etmek amacıyla Pendik Kurtköy’de görücüye daha çok. 9 – 19 Mart tarihleri beyninde yapılacak etkinlikte Ardahan’a has, saftirik eti, bal ve kaşar stantlardaki yerini aldı. Kur’an-ı Semih tilaveti yapılan etkinlikte lokma birlikte dağıtıldı. Stantlardaki lezzetlerin satışından elde edilecek gelirin bire bir kısmı hareket bölgesine bağışlanacak. Ayrıca festival üzere hazırlanan atkılar, rozetler ve birçok simgesel ürünlerin satışından elde edilen gelirin hepsi ise depremzedelere ulaştırılacak.

Etkinliğe katılan Sinan Öztürk, “Burada kazanılan paranın bire bir miktarının hareket bölgelerine müzaheret adına gideceğini duyduk. Benzeri yardımımız katkımız olsun diye geldik” dedi.

Yasemin Balkaş, “Depremzedeler gelirin benzeri kısmı gönderiliyormuş. Tığ dahi arkalama için aksata yapmaya geldik. Karadut sucuk kaşar aldık” dedi.

Etkinliğe Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar ortaklık gösterdi.

Share: