Ardahan Belediyesinden bire bir evvel elan, “velespit yolu” projesi hayata geçiyor

Ardahan Belediyesi, şehir tarihinde daha ilk sıfır vatandaşların bisikletle dolaşabilecekleri derrace yolu projesini hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Faruk Demir’in balaban önem verdiği, planlama ve onaylama sürecinde sona gelinen bisiklet yolu projesi için 19 Ağustos Cuma günü tenkis yapılacak.

Çevreye duyar, dosdoğru ve modern aynı ulaşım aracı adına çiftteker kullanımını kentte yaygınlaştırmak talip Başbuğ Demir’in isteği üstüne canlılık ve peyzaj çalışmaları ile dirim sahasına çevrilen Kür Nehri Dirim Alanında, yürüyüş için eklenmiş namına derrace yolu yapılacak. söz konusu proje, Ardahan’da bire bir ilk olma özelliği taşıyor.

Hazırlıklarını mütemmim Ardahan Belediyesi, Kür Nehri Yaşam Alanında 1500 metre kare alana yapılacak bisiklet yolu projesini 19 Ağustos’ta ihaleye çıkarıyor. Proje, münakasa tarihinden bilahare yapılacak meydan tesliminin arkası sıra 30 günde tamamlanacak. Lazım bilgiler, Ardahan Belediyesinin resmi genel ağ sitesindeki “Duyurular” bölümünde kayran almaktadır. – ARDAHAN

Share: