Aralarında bozuk icra vekili ve MHP’li ayrımsız ismin birlikte meydan aldığı 250 kişi İYİ Parti’ye geçti

Bilecik’te İYİ Parti İl Başkanlığı eliyle planlı törende partiye yıpranmamış katılan 250 kişiye rozet takıldı. Şehir Ormanı’nda düzenlenen rozet geçici törenine; İYİ Öğür TBMM Kol Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Kurumsal İşler Başkanı Dünya Paçacı, Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukcuoğlu Umumi İdare Müesses Üyesi Halil Aydoğdu, İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Hakan Sakarya, Bilecik Belediye Başbuğ Yardımcısı Ahmet Gürses ve bir nice partili katıldı. Programda, Cesamet Çarkıt Bakanı ve 24. Periyot Bilecik Milletvekili olan Bahattin Şeker dahi İYİ Parti rozetini taktı.

“TOMBALA ÇEKİYORLAR”

Programda mütekellim İYİ Parti TBMM Kadro Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti’nin ülkeyi yönetecek bire bir parti yerine kurulduğunu ve bu ülkenin umudu olduğunu söyledi. Tatlıoğlu, “Tığ genel başkanımızla beraber, bilcümle teşkilatımızla bu arada tahminî 3 yıla yakındır Türkiye’nin sokaklarında 81 diyar, 500’ün üstünde ilçeyi dolaşıyoruz. Tığ illet kimi iletişim araçları organlarını yeğleme yazar oralarda konuşmak yerine insanımızla alay malay sokaktayız de illet Cumhur koalisyonun sahipleri ve sözcüleri akşam medyada? Çünkü gündüz Bilecik’in sokaklarında yaşananlarla Bozüyük’ün caddelerinde yaşananlarla akşam medyada konuşulanlar beyninde paralellik bulunmayan. Çağ peynirin yeni fiyatı konuşuluyor. Tarih tencere kaynaması konuşuluyor. Gün öğrencisini bire bir eksantrik şekilde okutabilmenin zorluğu konuşuluyor ama şeb Kavim İttifakı’nın Reisicumhur adayı kim olacak tombala çekiliyor. Cevaz edin biz onu belirleriz, haddinden fazla gösterişsiz” dedi.

“13. CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİM ADAYIMIZ OLACAK”

Tatlıoğlu konuşmasının devamında, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği kabilinden 13’üncü Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak. 2018 seçimleriyle bu arada oluşan aynı birliktelik ve antant kuşkusuz İstanbul, Ankara, Antalya, Adana’da siyasal atmosferi değiştirdiyse şimdi hep Türkiye’bile bu politik atmosferi değiştiriyor. On Paralık kimsenin merakı olmasın. Biz inşallah Türkiye’yi vermek için kurulmuş benzeri partiyiz. Hep bu arada buradayız. Bilecik’i tığ yönetelim diye niteleyerek müesses tıpkısı partiyiz. Osmaneli’ni tığ yönetelim diye niteleyerek kurulmuş, Bozüyük’ü tığ yönetelim diye kurulmuş ve Türkiye’yi biz yönetelim diye niteleyerek kurulmuş aynı partiyiz. Türkiye’yi sayın umumi başkanla beraber biz yönetelim, icraatını bire bir birlikte biz yapalım ve Türkiye’yi bugünkü yerden yukarılara doğru çıkartalım. Bu hız içerisinde olan tıpkısı umumi komutan var. Bu nedenle siyasete 2017 gibi Türk politik tarihinin sunma yumruk eskiden sembol açmış bir genel komutan var” ifadelerini kullandı.

“BAHATTİN KOCA İLE OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

İYİ Öğür TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise, bugün buradan çıkartmak gereken bir Türkiye’nin var olduğunu anlatarak, “Bilcümle bu arada inşallah buna gücümüz yetecek. Bugün buradayız ve Bilecik’in kurum, siyasetinin gelgel politikacımız Bahattin Şeker Koca ile beraber olmanın bile burada gururunu yaşıyoruz. İnşallah yolumuza dinç arkadaşlarla bitmeme ederiz” diye konuştu.

“İYİ PARTİ UMUDU TEMSİL EDİYOR”

Tatlıoğlu son adına, “Gözlerimizi kapatalım ve bu partinin olmadığını düşünelim, Türkiye’de değişimin umudu yok. Meral Akşener hakeza ayrımsız fırka kurmadı, Türkiye’deki önümüzdeki seçimlerle ilgili toplumun kaçı değiş umudu taşıyacak. Bunun amacıyla sizler kurduğumuz öğür ve sayın genel başbuğ Türkiye’dahi esasında ayrımsız umudu desise ediyor, aynı değişimi desise ediyor. Bilecik teşkilatımıza bu aktiflik için haddinden fazla teşekkür ediyorum. Sayın Nazır Bahattin Şeker As’e ve burada bakir katılan sorun arkadaşlarımıza, eskisiyle yenisiyle bütün bu arada henüz kıvrak yola koyulan aynı İYİ Tümen kervanına şahit olmaktan mutluyum” ifadelerine meydan verdi.

“BU SEÇİM HALAS SAVAŞI GİBİ BİR MÜCADELE”

20’nci dönemde kurulan 54’üncü hükümette Gençlik ve Spordan Mesul Kerem Bakanı olarak görev yapan Bahattin Şeker Hastalığı ise, arkadaşlarının kendisini mahcup ettiğini anlatarak, “Ben Meral hanıma siyasete girmeyeceğim dedim. Kendisi bana bu seçimin Türkiye amacıyla çok eleştiri bir intihap olduğunu, bu seçimde Türkiye’birlikte tek adamlığın bittiğini, parlamenter sisteme geçildiğini, Türkiye’yi çokça tahakküm günler beklediğini söyledi. Bu intihap Kurtuluş Savaşı kadar ayrımsız mücadele ihvan. Bakın bu yıl kurucumuz Atatürk’ün 100 yıldır bize bahşettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin, laik Türkiye Cumhuriyeti bugünlere bizi getirdi. Etrafımıza aynı bakın, Arap ülkelerine bakın, diğerlerine bakın, hangi büyüklüğünde adamakıllı temeller attığını, laik Cumhuriyetin ne kadar iyice olduğunu hepimiz gördük ve yaşıyoruz ama Türkiye’dahi hem ekonomi, hem sayın başkanımın dediği kabilinden türe hep sistemler yılgın vaziyette.

“TÜRKİYE’DE HER MADDE GERİYE GİDİYOR”

Eğer bu seçimde saylav sisteme dönemiyorsak benim kişisel kanaatim Türkiye’nin durumu haddinden fazla kırıcı. Iktisat ve doğruluk sistemi, bunlar birbirine eşittir. Mademki ki tığ burada yaşıyoruz, İYİ Fırka kurularak adı elhak bol, Türkiye iyiye gidecek dediler, rastgele madde gani olacak denildi ama Türkiye’üstelik maalesef temas öz düşüncesiz gidiyor” dedi. Konuşmaların peşi sıra program rozet muvakkat töreni ile sona erdi.

Share: