Ankara’da karşılaşma sonu sahaya giren yandaş, Beşiktaşlı futbolcuya uçar çifte attı

Süper Lig’in 5. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Ankaragücü’nü 3-2 yenmiş ederken karşılaşmanın serencam düdüğüyle gelişigüzel düz karıştı.

BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULARA SALDIRI

Hakem Mete Kalkavan’ın maçı mütemmim düdüğü çalmasının ardından sahaya giren Ankaragücü taraftarı, itidalli yuvarlıkta mevcut Salih Uçan’a uçan tekme attı. Milli futbolcunun yanındaki topluluk arkadaşlarına birlikte hücumcu şahsiyet, düzenlilik güçleri vasıtasıyla tembel hale getirildi.

Görüntü: Beinsports

SALDIRGANI YERE FIRLATTI

Josef üstelik Souza saldırganı tutarak yere fırlatırken umum futbolcular şahsın konusunda gitti. Asayiş güçleri saldırganı daha sonradan alarak görüngü yerinden uzaklaştırdı.

Görüntü: Beinsports
Görüntü: Beinsports
Görüntü: Beinsports

JOSEF BIRLIKTE SOUZA’YA KIRMIZI KART

Karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan ise Josef Dahi Souza’ya taraftar ile kavga etmesinden âlem al anaç ile cezalandırdı.

SALİH UÇAN: O ZAMAN SAKATLANABİLİRDİM

Konuya ilişik açıklama özne Salih, “Pozisyonda sırtım dönüktü. Şişman ihtimal bana akıllıcasına geliyordu. Cidal Boğa bile görmedi. Aynı girişim atmasa belime akilane tekme yiyecektim. O anda bile sakatlanabilirdim. Josef de bunu görüp, müstacelen o anda taraftarı tutup ittirmek istiyor. Josef, bu takımın kaptanlarından tıpkı tanesi. Josef hangi yapacak orada? Ne diyecek? ‘Al kardeşim benim bando arkadaşıma tahakküm at, çifte at’ mı diyecek! O anda arkamdan gelen taraftarı gördü ve ittirmeye çalıştı. Duyduk kim kırmızı kurnaz görmüş, bu haddinden fazla kemiksiz yanlışlık. Bunun banko düzeltilmesi gerekiyor. Umarım anlayışla karşılarlar.” ifadelerini kullandı.Share: