“Anadan Görme Firez ve Spor Şenliği” sona erdi

Şırnak Valiliğince, Acun Etno spor Konfederasyonunun desteğiyle biçim ile Uludere ve Beytüşşebap ilçesinde planlı “Geleneksel Ekin ve Spor Şenliği” sona erdi.

Merkez Cumhuriyet Meydanı, Uludere’de 15 Temmuz Meydanı ve Beytüşşebap Kaymakamlığı önünde gerçekleşen şenliklerde, 8 Kasım’dan bu yana değme yaştan delege okçuluk, masa güreşi, mangala, ok savaşları, dal kapama, 9 ve 3 taş, topaç ve ebru kadar spor ve müzakere dallarıyla buluştu.

Acun Etnospor Konfederasyonu Koordinatörü Serkan Kutluata, Şırnak kent merkezi ve 2 ilçede öğrencileri ve temas yaştan katılımcıyı 11 parkurda geleneksel ve zeka oyunlarında buluşturduklarını söyledi.

“Bala ve gençlerin geleneklerini tanıdığı, kökleriyle tanışıp geleceğe güvenle ve umutla bakabildiği tıpkı iklim oluşturmayı hedefliyoruz.” diyen Kutluata, günde tahminî 5 bin öğrenciyi etkinlikte buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kutluata, kendilerine destek sunan ilkin Şırnak Valiliği ve Belediyesi kalkışmak üzere kaymakamlık ve belediyelere teşekkürname etti.

Share: