ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde düzenlenen basın açıklamasında kol adına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına işve katan ve ibdai bir eğitim bilimi modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçkin kalem ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve çetin gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça maksat ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynıyla iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli ilişki ve beraberliği önceleyen, toplumda bağıntı, ürkmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, önder dil cambazı okullarının rastgele soy politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat arada bir özlük çıkarları üzere eğreti gündem ihdas etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere bile üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ahbaplık önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye önünde toplanan katılımcılar namına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mualla Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları yerine farklı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve bati gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının seçme nev siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını tamlayan Küçükkeskin, imam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı bağlanmış açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin yetişek hayatına şımarıklık katan ve ibdai tıpkısı eğitim modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli ilişki ve beraberliği önceleyen, toplumda ilişik, istinkâf etmek ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğuna bel eden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ancak kimi zaman öz çıkarları için suni gündem hazırlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli tıpkı şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu alenen hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. Özlük üzerine hukuki muamele yapılması amacıyla yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını anlatım etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin önder hatipliler dernekleri olarak eş anlı basın açıklaması ika ve Gülşen hakkında suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının serencam yıllarda hızlı hızlı arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık hıyanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle benzeri olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir zaman ayrımsız şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu dil cambazı liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Yıldırım, topluluk binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, imam hatip okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih her makule ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve kırıcı bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını rapor etti.

Öte yandan ayrımlı illerdeki topluluk üyeleri, konuyla ilişik yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: