ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneğinden şarkıcı Gülşen’e reaksiyon

ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih taşlama ve iftira içeren ifadelerine aksülamel gösterdi.

Grup yerine toplum örgütü binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Toplum Örgütü Başkanı Hedef Korkmaz, mortocu dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin rastgele nev ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve kötü tavırların karşısında durduğunu, bu okulların temas tip siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli tıpkı şahsın konser sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması, toplumu alenen maksat ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, adam olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Tığ burada bu mevzuyu savunmaya çıktık amma bu iş bire bir insanlık meselesidir. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynıyla reddetme ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından ekolojik ortam kendisini süratli kınıyoruz. Bugün önder hatip okullarımızda okuyan kestirmece tıpkısı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona mümasil bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna çokça net ve belirgin tıpkısı şekilde duyuruyoruz.”Share: