Akşener’in Dinlediği Lokantacı: “Değiş Olmazsa Tedricen Esnaf, Bu İşleri Bırakacak”

Olgun: ÇAĞATAN AKYOL – Almaç: SADIK KARAKULOĞLU

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Fatih ilçesinde müzakere ettiği lokantacı, “İnanıyorum ki bu yürüyüşünüz, tıpkı dahakine nüfuz yürüyüşü olacak. Bu değişimi tığ üstelik istiyoruz, çünkü değişim olmazsa tedricen bu esnaf, bu işleri bırakacak” dedi.

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, zaman Şişli ve Beyoğlu’nun peşi sıra Fatih’te üstelik esnafı musahabe ederek sorunlarını dinledi.

Bir lokantaya giren Akşener, esnafa “İşler kuşkusuz” diyerek sordu. İşlerin zamlardan hava eskisi üzere olmadığını tamlayan esnaf, “Mücadele ediyoruz. Fiyatlar yükseldi diyerek bu işi bırakacak değiliz. İnanıyorum ki bu yürüyüşünüz, aynı dahakine erk yürüyüşü olacak. Bu değişimi tığ dahi istiyoruz, çünkü değişim olmazsa derece derece bu esnaf, bu işleri bırakacak” diye niteleyerek konuştu.

İşletmede birçok kişinin çalıştığını soran Akşener’e esnaf, 45 yanıtını verdi. Çarşıda ise tahminî 450- 500 kişinin çalıştığını öğrenen Akşener, “Bu misil, nazik tıpkısı fabrikanın çalışan sayısı. Hem üretileni satıyorsunuz hem istihdam yaratıyorsunuz hem tüketiciye ulaştırıyorsunuz. Zımnında belkemiğisiniz” dedi.

“DÖNÜŞ, HASET TUTMUYOR”

Diğer ziyaretinde Akşener’in “Hangi kadar istihdam yaratıyorsunuz” diye niteleyerek sorduğu esnaf, “Bölüm, günü tutmuyor artık. Tığ üretip satıyoruz. Haddinden Fazla şişman gravite var amma inşallah düzelecek” dedi.

Daha sonradan aynı kuruyemişçiye uğrayan Akşener’e esnaf, Siirt fıstığı ikram etti. Esnaf, Akşener’i kamer böylecene Yenikapı’daki Siirt Günleri’ne bile çağırma etti.Share: