Aksaray’a gelen depremzedeler ihtiyaçlarını “toplumsal mağazadan” ücretsiz karşılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve kentteki Itimat Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında konuk edilen depremzedelerin ruba ihtiyaçları, Aksaray Belediyesince oluşturulan “içtimai mağazadan” karşılanıyor.

Mağazayı görüşme fail Aksaray Belediye Başkanı Âlem Dinçer, AA muhabirine, kentte kısaca 10 bin depremzedenin mihman edildiğini söyledi.

Depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla şişman bir çabalama içinde olduklarını nâkil Dinçer, “Mağazamızda 7’den 70’e hep yaş gruplarının ihtiyacı karşılanacak. Haddinden Fazla büyük benzeri kıyamet yaşadık. Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için mukteza adımları atıyoruz. Şehremaneti namına müzaheret kampanyalarının yanında mağazamızın kapılarını vatandaşlara açtık.” diye konuştu.

Dinçer, mağazada vatandaşlardan gelen yardımların da akseptans edildiğini ifade etti.

Depremin önceki gününden itibaren Aksaraylıların desteklerini hiç esirgemediğini vurgulayan Dinçer, “Mağazada, kışlık kıyafetler, ayakkabılar ve çöz çamaşır var. Kardeşlerimiz bir nice ihtiyaçlarını realizasyon edebilecekler. Mağazamıza gelemeyen depremzedelerimiz için yurtlara ve evlere kıyafetleri götürüyoruz. Seçme şekilde kardeşlerimizde ulaşmayı hedefliyoruz. Tanrı memleketimize aynı henüz böyle bir yara yaşatmasın.” ifadesini kullandı.

Öte yandan, depremde 5 yakınını kaybeden aşevi işletmecisi Ayhan Peker, bire bir haftalık gelirini sarsıntı bölgesine bağışlayacağını söyledi.

Share: