Akıbet zaman haberleri | Kayınvalide ve baldız cinayeti sanığı: Panik yaptım 112’yi aramayı unuttum

ELAZIĞ’da, april ayında kayınvalidesi Zerife Doğan (80) ve baldızı Gülay Doğan’ı (60) öldürüp, sair baldızının 10 yaşındaki oğlu Yüksek Tayyip Demirbağ’ı bile yaralamaktan vakfedilmiş Fırat Kayran ile fenomen sırasında yanında bulunan oğlu Tunahan Alan’ın Elazığ 3’üncü Yavaş Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Fırat Kayran, mahkemede, “Taşlama ettikleri üzere öldürdüm. Silahla ateş ettim, olayın peşi sıra panik yaptım. Bundan ortalık de 112 ekiplerini aramayı unuttum” dedi.

Görüngü, 4 April 2022’de akşam ezanı saatlerinde Sarayatik Mahallesi Sebilhane Sokak’ta 3 kıvrım apartmanın 2’nci katındaki evde meydana geldi. Pandemi nedeniyle cezaevinden mezun çıkan Fırat Alan, kayınvalidesi Zerife Doğan’ın evine geldi. Evdekilerle tıpkısı müddet tartışan Düzlük, tabancayla kayınvalidesi Zerife Doğan ve baldızı Gülay Doğan’a acı etti. Seken 3 mermi, evdeki değişik baldızının oğlu Ali Tayyip Demirbağ’a de çıkma etti. Fenomen yerinden kaçan Düz, eşi Cemile Düzlük’ı arayarak, “Annenle kız kardeşini öldürdüm. Git, evde görürsün” dedi. İhbarla eve afiyet ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Sağlık görevlileri, Zerife ve Gülay Doğan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Ana ve kızının cansız bedenleri, ölü açımı için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü. Tehlikeli yanık Uca Tayyip ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Zerife ve Gülay Doğan, Rüstempaşa Camii’nde kılınan cenaze namazının peşi sıra ocak mezarlığında toprağa verildi. Olayın ardından gözaltına alınan Fırat Düz ve yanı sıra olduğu tayin edilen oğlu Tunahan Düz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şanlı Tayip ise tedavisinin peşi sıra taburcu edildi.

Kayran ve oğlunun yargılandığı davanın ilk duruşması Elazığ 3’üncü Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya ‘Kasten öldürme’ suçundan yargılanan Fırat ve Tunahan Düzlük ile maznun ve tanık avukatları katıldı. Duruşmada Fırat Düzlük, kayınvalidesi ve baldızının namına hakaret ettiğini ve bu yüzden belindeki tabancayla yara ettiğini söyledi. Olayın arkası sıra ürkü yaptığını müstakbel süren Fırat Düz, bu yüzden 112 Evgin Davet Merkezi’ni aramayı unuttuğunu söyledi. Oğlu Tunahan Kayran ise olayla aynı ilgisi olmadığını kanıt ederek, suçsuz olduğunu söyledi. Yapılan savunmaların peşi sıra murafaa, duruşmayı 31 Ekim’e erteledi.

Share: