Akıbet dakika selen! OTOMOBİLİNDE BOMBA DÜZENEĞİ BULUNAN KADIN ‘ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLACAK’ DİYORDU

ÇORUM’birlikte, dini nikahla gelişigüzel yaşayıp, daha bilahare ayrıldığı Hanım Çıpa’in (56) otomobilinin altına bomba düzeneği yerleştirdiği iddiasıyla tutuklanan Porte Karadağ (45) ile yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül (46), 23’er yıla büyüklüğünde hapishane istemiyle yargılandıkları davada hakim karşısına daha çok. Kadın Çıpa, duruşmada Karadağ amacıyla Bana ‘Bak çokça keder şeyler olacak’ diyordu dedi.

Olay, 7 Ocak’ta Ulukavak Mahallesi, Sakarya 3’üncü Sokak’ta meydana geldi. Park Yeri halindeki 19 AAB 163 plakalı otomobilinin altına, iddiaya göre, mekanizma yerleştirildiğini ayırt eden Bayan Çıpa, polise bildirdi. İhbarla bölgeye gidiş geliş, güvenlik ve bomba imha ekipleri irsal edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği belirleme edildi. Çevrede asayiş önlemi düz ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı. Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği tehlikesiz alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta birlikte hasar oluştu. İncelemede, bomba düzeneğinin üstünde batarya ve gâh çıngı ile aparatlar bulundu. Parçalar incelenmek amacıyla polis güçleri merkezine götürüldü. Karı Çıpa’in birlikte şikayeti ile geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Hatun Çipo’in dini nikahla alay malay yaşayıp ayrıldığı, bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği iddia edilen Kırat Karadağ ile arkalama ettiği öne sürülen Şükrü Gül, mahkemece tutuklandı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Porte Karadağ ile Şükrü Gül karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli maddeleri destursuz kendisine bulundurma veya el değiştirme’ suçlarından 23’er yıla büyüklüğünde kodes istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, 1’inci Yavaş Ceza Mahkemesi’nce akseptans edildi. Tutuklu sanıklar ilk defa hakim karşısına imdi. Duruşmaya mevkuf sanıkların yanında canip avukatları ve Bayan Çipo katıldı.

‘KENDİSİNİ ÇOK SEVİYORUM’

Mesabe Karadağ, savunmasında, ‘Bayan Demir ile 10 sene bu arada yaşadık. Ego kendisini çok seviyordum. Ona olan sevgim yüzünden gözüm gözsüz oldu, diyebilirim. Bunun namına siz hangi derseniz deyin. Çocuğunu üniversitede ben okuttum, kendisine rate fazla aldım, geçimini ben sağladım sonra aramızda mesail çıkmaya başlayınca ego kendisinden hüccet istedim, o dahi çalışıp bana borcunu ödeyebileceğini söyledi. Yeniden dahi borcuna fiyat 4 bin TL’lik iki hisse senedi aldım. Çünkü aramız onunla bozuluyordu. 2018 yılında anlaşmazlıklarımız elan dahi arttı ve 2020 yılında gelişim üzere il dışına çıktığımda, Hanım Demir’in evimizde ortak kullandığımız eşyalarımızı alıp evden gittiğini gördüm dedi.

‘KELEPÇENİN PARÇASINI EVİNE BIRAKIP BULUŞMA YERİMİZE GELİYORDU’

Daha sonraları tıpkı araya geldiklerini anlatan Karadağ, Eş Çıpa ile bazen tıpkı araya geliyorduk. Benden şikayetçi olduğu amacıyla ayağıma elektronik izleme kelepçesi takılmıştı. Karı, kelepçenin parçası olan ve kendisinde kâin aleti evine bırakıp buluşma yerimize geliyordu. bazen dahi namına şikayetlerinden vazgeçmesini söylüyordum, bire bir süre sonraları bile vazgeçmişti. Ancak ego üstelik elektronik bilezik halen duruyordu. Ayrımsız müddet sonraları birlikte aracının altında bomba düzeneği bulunmuş, söz konusu bulunan bomba ile benim tek alakam yoktur, o aracın altına bombayı ego koymadım veya koydurmadım, benimle birlikte mevkuf bulunan Şükrü Gül’e bahse laf bombayı ego hazırlatmadım, Şükrü çalışanımdır, arada bir Bayan Demir’i kontrol ettirdiğim doğrudur. Ne benim hangi da yanımda müteharrik Şükrü’nün bu olayla ilgisi yoktur. Beratımı istiyorum? diye niteleyerek konuştu.

Değer Karadağ’a yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül ise savunmasında, ‘Aracın altında mevcut bomba düzeneği ile ilişkin hiçbir ilgim namevcut, üzerime atılmış suçlamaları asla kabul etmiyorum. Bu düzeneği aracın altına ben yerleştirmedim, Kıymet Karadağ, Eş Çıpa’i çokça seviyordu. ‘bazen evde olup olmadığını taharri et’ dediği için gidip geliyordum. Ben hakeza bire bir madde yapmadım, Boy Bos satma Hatun Çipo’in arabasının altına bomba düzeneği koydurmuş olabileceğini da düşünmüyorum’ dedi.

‘BANA, ÇOK ŞIDDETLI ŞEYLER OLACAK, DİYORDU’

Her 2 kişiden dahi şikayetçi olduğunu söyleyen Eş Çipo, Boy Bos Karadağ ile 2015 yılında yaşamaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti

‘Valör ile resmi nikahımız yoktu. 2020 yılı Eylül ayında dahi ayrıldık ve aynı daha bir araya gelmedik, O dönemlerde Eder’in beni darbettiği eyyam olmuştur. Lüp eşyalarını ve benim çökertme telefonumu kırdığı üzere bana telefon alacağını söyleyerek iki belgit imzalattı. Senetleri boş alıp kendisi doldurdu. Bana ‘Bak haddinden fazla zehir şeyler olacak’ diyordu. birkaç ahit geçtikten sonra de bana birisi tüfekle çığlık açıp yaraladı. Ego o aktarılma Çorum’u terk etmiştim, aracıma izleme cihazı yerleştirmiş ya dahi strateji etmiş olanaklı. Sinop’ta beni buldu. Ego kendisinden korktuğum ortamında onunla gelişigüzel Çorum’a vurdumduymaz döndüm, elektronik bilezik taktığım dönemde dahi esasen beni arayıp yıldırma ediyordu. Beni annemle çocuklarımla korkutuyordu. Beş Altı kere elektronik kelepçenin bana verilen kısmını evde bırakıp Ölçü ile buluştuğum doğrudur. Ego bunları ondan korktuğum amacıyla yaptım, Aracımda bomba düzeneği bulunduğunda aracımı hiç kimseye vermedim. Değer’le cezaevindeyken görüntülü ve ünlü kendisine görüşmüşlüğüm vardır. Valör’in ya da bire bir başkasının aracıma bomba düzeneği koyduğunu gözümle görmedim, benim husumetlim evet da düşmanım yoktur. İkisinden dahi şikayetçiyim.’

Mahkeme heyeti, eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Hatun Çipo ise murafaa çıkışında Hak neyse o, söyleyeceğim aynı husus namevcut. Suçluysa cezasını çeksin, suçsuz ise çekmesin benim kimseyle zorum kimseyle iddiam bulunmayan dedi.

Share: