Akçakocalı balıkçılar umduklarını bulamadı

Akçakocalı balıkçılar umduklarını bulamadı

DÜZCE – Av yasağı sona erdi ancak Düzce’nin Akçakoca ilçesinde gâh balıkçılar, çekicilik muhalefeti cihetiyle denize açılamadı.

Balıkların gelişimlerini sağlayabilmesi amacıyla 15 Nisan’dan itibaren gırgır ve trol yöntemi ile avcılığa mesafe verilmişti. 1 Ilkgüz akşam yarısı itibariyle ise av yasağı sona erdi. Düzce’nin Akçakoca ilçesinde av amacıyla hazırlıklarını günler öncesinden bitiren balıkçılar, önce günden umduğunu bulamadı. Kâh balıkçılar gelgel muhalefeti cihetiyle açılamadı, avlanmaya çıkan ara sıra balıkçılar ise eli yersiz döndü.

Balıkçı Yasin Bir Numara, “Tığ gelgel döküntü olduğu amacıyla avlanmaya çıkamadık. Avlanmaya sâdır dahi oldu fakat denizde tıpkısı öz bulunmayan. Az Buçuk ekşimsi bir kapsam var. Beklentimiz yüksekti. Gelgel biraz keder, Türkiye’nin rastgele durumunda şuan uzanım aynı. Büyük balıklar da var. Palamut şuan için birkaç. Pelit olmazsa hamsi, çinekop ve istavrit olur. Tığ Akçakoca’de sivri ağırlıklı tamam diye düşünüyorduk amma dayanabilen anca olmadı. Yapacak bire bir şey namevcut, bekleyeceğiz. Ayın 5’ine büyüklüğünde rüzgar olacağı adisyon ediliyor” dedi.Share: