AK Parti’li Karaaslan, Samsun’da KOSGEB eş girişimcileri ile bir araya geldi Açıklaması

DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Mebus Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Geleceğe yemeden içmeden Türkiye meseleleri üzerinden değil, küresel aynı lider ülke olma ilkesi üzerinden bakarken, bunun sunu cesim taşıyıcısı kadınlarımız olacak. Alelhusus Türkiye Yüzyılı, kadınlarımızın yüzyılı olacak.” dedi.

Atakum Deneyimsizlik Merkezi’nde gençlik liderleri ile mülaki Karaaslan, gençlerle bile kardeş kardeş etti.

Gençlerin gitarlı mini konserini dinleyen Karaaslan, daha sonra Mutedil Karadeniz Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda KOSGEB kadın girişimcileri ile benzeri araya geldi.

Karaaslan, burada yaptığı konuşmada, KOSGEB’in özellikle kadınlar kalkmak amacıyla girişimcilere nazik destekler verdiğine meni etti.

KOSGEB’in verdiği desteğin büyük önem taşıdığını vurgulayan Karaaslan, “Eskiden hayatımızda olmayan bu desteklerin zaman Türkiye amacıyla ne mazmun taşıdığının altını biraz daha kalın kalemle çizmemiz lazım. Bir Vakitler endüstri dediğimizde, tutum dediğimizde, teknoloji dediğimizde, fabrika dediğimizde aklımıza kadınlar gelmezdi. Bugün kadınların umum sektörler için ne büyüklüğünde vazgeçilmez olduğunu görüyoruz. O yüzden girişimci kadınlarımızı tebrik kartı ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

KOSGEB’in girişimci tevessül etmek isteyenlere 2010 yılında ücretsiz eğitim ve bindi vermeye başladığını belirten Karaaslan, “Destekler o büyüklüğünde çokça rica gördü ki 1,5 milyondan aşkın vatandaşımız bu eğitimi aldı. 2019 yılı bakımından eğitimin online olarak bitmeme etmesi kararı alındı. Dolayısıyla bir eş şayet aksiyon hayatında gelmek istiyorsa öncesinde eğitim alabilmesinin önü açılmış oldu.” ifadesini kullandı.

Sadece KOSGEB değil, devletin farklı kurumlarının da destekleri bulunduğuna dikkati calip Karaaslan, şunları kaydetti:

“Kadınlara temas zaman elan aşkın destek ödeme üstüne kararlıyız. Bundan geriye bölüm, geriye hamle namevcut. Rastgele ahit ileriye gidişin inşallah öncüsü olmaya devam edeceğiz. Çünkü kadınlarımızın gençlere eş olması açısından hangi büyük rüya olduğunu haddinden fazla iyi biliyoruz. Zımnında bu paketler ve destekler artarak devam edecektir. Yeni hisse senedi yerinin kapısını açarken başlayan destekler, istihdam, iş geliştirme, uygulayım bilimi gibi birçok kalemde devam ediyor. Imdi Türkiye vizyonunu konuşuyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ayrıksı bir Türkiye ile geleceğe umutla bakıyoruz. Geleceğe sadece Türkiye meseleleri üzerinden değil, toptan bire bir reis devlet olma ilkesi üzerinden bakarken, bunun genişlik muhteşem taşıyıcısı kadınlarımız olacak. Özellikle Türkiye Yüzyılı, kadınlarımızın yüzyılı olacak.”

Share: