AK Öğür İzmir Saylav Kayaç, Seferihisar’da balıkçılarla buluştu

SELIM Tümen İzmir Mebus Mahmut Atilla Kaya, Seferihisar’üstelik, Sığacık Akarsu Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri ile volta teknesi işletmecileri ve saftirik denizciler ile bire bir araya geldi.

DÜRÜST Tümen İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan açılamaya bakarak, Kaya, balıkçıların ihtiyaç ve önerileri dinlendi, YANLIŞSIZ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydınlık ile Sığacık Balıkçı Barınağı’nı gezerek, yerinde incelemelerde bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Kaya, Seferihisar DOĞRU Öğür kaza teşkilatının çalışmalarından akıbet kademe memnun olduklarını belirterek, Vazıh’ın ve ekibinin vatandaşlarla sürdürülebilir ve etkili ayrımsız iletişime topluluk olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçe halkının taleplerini gür tetebbu ederek, devletin mevcutta uygulanabilir tam projelerini ilçeye kazandırmak üzere artağan aynı mücahede sergilendiğini kaydeden Kaya, “Bugün Ahmet Komutan balıkçılarımızın ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanması üzere elinden geleni yapıyor ve sunturlu tıpkısı akıbet ile 12 Ekim’de ihale sürecine geçiyoruz. Benim sizden ricam sizlerde lütfen haklarınıza erbap çıkınız. Tığ size verilen sözümüzü adına getiriyoruz amma evcil yönetimler vatandaşın, ilçe esnafının yararına olan projelere taş koymaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

AK Fırka Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Entelektüel de Seferihisar yat limanının genişlemesi projesine karşı olduklarını bildirdi.

Kültürlü, ekmeğini denizden kazanan Sığacıklı balıkçı ve dolaşma teknecilerinin gündeş, beceri altyapısı ve mimarisi ile ihtiyaçlarını karşılayacak “balıkçı limanı”na ihtiyacı olduklarını aktardı.

Yat limanı genişletme projesinin gündeme geldiği ilk günden itibaren, kocabaşı, kooperatif yönetimi ve mahallede faaliyet örümcek balıkçılar ile irtibat halinde olduklarını tamlayan Aydın, genişleme projesinin ilmî veriler ışığında projeye karşı olduklarını bildirdi.

Görgülü, şunları kaydetti:

“Yat limanının genişletilmesi projesine tavrımız açık. Denize sunma çok topluluk çıkan ekmeğini denizden çıkaran balıkçılarımız ve mıntıka dolaşma işletmecilerimiz. Önceliğimiz onların istekleri ve ihtiyaçlarına karşılık atfetmek, hizmet sağlamak. Biz, DÜRÜST Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının gayret ve çabaları ile envestisman programına alınan yeni balıkçı barınağının Sığacık’a kazandırılmasını istedik. Sayın Vekilim Atilla Kayaç’üstelik bu toplantıda bize müjdesini getirdi. Kendisinden aldığımız vukuf ile Sığacık Balıkçı Barınağı 12 Ekim’de ihaleye çıkılıyor. Proje Etüdü ve ÇED Süreci tamamlanan proje için hayırlısı olsun diyorum.”

Share: