AK Fırka Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Çankırı’da konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Kol Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu, “PKK balaban Ermenistan ve Kürdistan intikal devleti, Nil’den Fırat’a nazik İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu da onların sözcülüğünü yapmaktadır.” dedi.

Akbaşoğlu, partisinin Yapraklı İlçe Istişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP yönetiminin yaklaşımlarının milli güvenlik sorunu kendisine karşılarına çıktığını söyledi. CHP yönetiminin partiyi Atatürk’ün CHP’si olmaktan çıkardığını, PKK’nın sözcülüğünü üstlenmiş benzeri vaziyette nöbet almaya çalıştıklarını anlatan Akbaşoğlu, şöyle bitmeme etti:

” Mersin’deki terör saldırısını eden teröristin kimliği ortada. Bütün bunlara karşın teröristle ilgili elan geçmiş bunlar, ‘Gazetecidir, haksız yere tutuklanmıştır, dünyanın sunma nazik hapishanesi Türkiye’dir.’ diyerek ayrımsız ifade hazırladı ancak durumlar gösterdi kim o zaman de hep tarafından biliniyordu ki bu teröristtir, gazeteci değil PKK’nın mensubu. Bununla bu arada gazetecilik kılıfı altında terörle irtibatını, iltisağını ve üyeliğini bitmeme ettirerek milletimizin, devletimizin, vatanımızın aleyhine tıpkısı cümbüş içerisinde. Ukubet Kanunu bakımından cürüm teşkil fail eylemler süresince olduğu amacıyla bile PKK hükümlüsü namına hapishanede. Bununla beraber CHP yönetimi bunların terörist değil gazeteci olduğu iddiasıyla Türkiye’birlikte, Türkiye’nin imdi gazeteci açıkça çekicilik hapishanesi haline geldiğini vurgulamak vasıtasıyla devletimizi ve milletimizi dışarıya gammazlayan, iftirayla milletimizi, devletimizi suçlayan şekilci ve davranış içerisindeydi.”

CHP ile PKK beyninde paslaşma olduğunu öne süren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“PKK teröristleri diyor ki ‘Bu kendini patlatan birey o yıldırıcı değil, bambaşka teröristtir. Öldüğü argüman edilen terörist bizim yanımızda, teröristliğe devam ediyor.’ diyor. CHP Genel Başkanı dahi PKK’nın açıklamasıyla teröristlerin açıklamasıyla benzeri açıklamayı gine ediyor ama bu kişinin gazeteci olmadığı, yıldırıcı olduğu dizge vasıtasıyla dahi ikrar ediliyor, akseptans ediliyor. Şu durumun vahametine bakar mısınız? Türkiye’da anne mugayeret konumunda olan ve altılı masayı bir araya getirerek onlara önderlik eden, cumhurbaşkanlığına adaylığını ortaya koymaya müteharrik Kılıçdaroğlu, PKK’nın ağzıyla onların sözcüsü gibi konuşuyor. Yazıklar olsun, bu hangi bedbaht benzeri durumdur. Bu ne hadsizlik, bu ne yüzsüzlüktür. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye’bile milletin ve devletin başı olmaya arzulu benzeri dirilik Mum’in ağzıyla, Çırağ’in sözcülüğünü üstlenmiş vaziyette. Yararsız, ‘HDP’ye nezaret verebiliriz.’ demiyorlar. Münasebet hakeza yaklaşıyorlar biliyor musunuz? Zira Çırağ’deki yıldırıcı başı CHP’ye yönelik hangi diyor? ‘CHP, HDP’ye muhtaçtır’ diyor. Bu nedenle CHP ile Çerağ arasındaki veriş, al gülüm ver gülüm halinde devam ediyor. Nedeniyle bugünkü CHP Atatürk’ün kurduğu CHP olmaktan derkenar, Kandil’in ağzıyla PKK’nın sözcülüğüne soyunmuş vaziyette.”

PKK’nın siyonist ve emperyalistlerin maşası olduğunu, asla bire bir Kürt hareketi olmadığını vurgulayan Akbaşoğlu, “PKK, iri Ermenistan ve Kürdistan intikal devleti, Nil’den Fırat’a şişman İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu da onların sözcülüğünü yapmaktadır. Yazıklar olsun.” dedi.

TBMM’nin yeni teşri dönemi açılıyor

Akbaşoğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasal yerine millete vereceği mesajla yarın TBMM’nin yıpranmamış yasama döneminin açılacağını dile getiren Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah önceki kendisine dezenformasyonla ilişik kanun görüşmeleri, salı günü başlanmış olacak. Ondan bilahare verdiğimiz sözlerimiz var, sözleşmeli personelle ilgilendiren. Kesinkes bunu yasalaştırarak 500 binin üzerindeki sözleşmeli personelimize kavil hakkının verilmesiyle ait, mali ve sosyal haklarını iyileştirmiş olacağız. Elan evvel taşeronları kadroya geçirmiştik, 1 milyona mümasil işçi kardeşimizi. Kısaca 90 bin emanet dışarıda kalmıştı statüleri göre. Demincek onlarla ilgili dahi bakanlığımız bünyesinde say yapılıyor. 90 bin kardeşimizi birlikte inşallah bu manada benzeri güzellikle buluşturacağız.”

Asgari ücretle ilişik çalışmaların mesafe kocaoğlan ortasına büyüklüğünde neticelendireceğine işaret fail Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

“Minimal ücretli kardeşlerimize haddinden fazla bol temas yaparak onların çekicilik gücünü artıracağız. Tıpkı şekilde işverenlerimizi dahi destekleyeceğiz. Onları bile mağdur etmeyeceğiz. Azamet kendisine işçimizin birlikte işverenimizin üstelik yanındayız. Hep beraber çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin yanındayız. 1 Familya bakımından vazifeli ve emeklilerle ilgili hem işçi hem işyar emeklileriyle ilgilendiren haddinden fazla güzelce dokunuşlarda bulunarak bilcümle topluluk kesimlerinin gurur gücünü artırarak, enflasyonu zir indirerek daha gönençli aynı dönemi hep beraber yaşayacağız.”Share: