AK Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Müellif, Diyarbakır’da “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Kalem, “Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’de etnik mahiyet vurgusu yarmak yoluyla hareketinin temelini dokuma gitmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de etli canlı ayrımsız günahsızlık yaptık.” dedi.

Yazıcı, yanı sıra DÜRÜST Fırka’li 17 mebus ve MKYK üyeleriyle SELIM Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda mütekellim Yazar, DOĞRU Tümen’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde budun olduğunu söyledi.

Program kapsamında parçalanmamış ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Muharrir, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları uymak olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin mefret ve mühim tıpkısı konumda bulunduğunu dile getiren Kalem Erbabı, DÜRÜST Tümen siyasetinin kapsayıcı olduğunu anlattı.

Kalem, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı temas bireyin zerre büyüklüğünde hisse ve hakkı vardır. Dolayısıyla vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt yerine kapsayıcı kendisine bakıyoruz. Hizmet götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar ortada kesinlikle ayrım yapılmasına müsaade etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Parti kendisine millete işlemek, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan kazanmak, sahn standartlarını yükseltmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken içtimai, açık oturum alanda nüfuzkâr bir sililik gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, yöntem kurumuna musallat reşit vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi kim Türkiye’bile alelacele süratle seçkin 10 yılda bire bir belirme fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi birlikte muazzez milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan karşılayıcı tıpkısı milletiz. Devlete musallat ergin vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Birtakım insanların giyim tarzı şu evet bile bu münazaayla ya de günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri dahi iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre kanun uğrunda fiyat olduğunu, seçme vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan eşit şekilde faydalanma hakkına topluluk olduğunu kaydeden Muharrir, AK Parti olarak demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Müellif, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’dahi budunsal gerçeklik vurgusu beğenmek aracılığıyla hareketinin temelini yapılanma demek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda da güçlü aynı temizlik yaptık. Bugün terör örgütü Türkiye’de icrai faaliyette mevcut aynı siyasal parti üstünde ayrımsız anlamda vesayetçi tıpkısı takı vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin mahsus sorunlarının aşılması konusunda dayanıklı tıpkı engel olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’üstelik cıvıl cıvıl insanlarımız bütün birlikte o alanları ölçülü bir biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini irtibat ve bütünlüğümüzü ne büyüklüğünde nadir, hayati derecede kocaman olduğunu değerlendirmek vasıtasıyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz amacıyla müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin arz majör aracının siyasi partiler, siyasetin üstelik bildirme şanlı takdir zamanının intihabat olduğunu dile getiren Kalem, Türkiye’nin 2023 seçimlerine hızlı ayrımsız şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda yetişkin olduğunu kaydeden Musannif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonra milletimizin sunu bulunmaz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının son seçimidir 2023. Yine 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının da önceki seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması bakımından dahi harika ve tam kadrolara görev vermek vacip. 2023 seçimlerine akilane giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda üstelik milletimizin karşısına çıkacak yeryüzü donanımlı SELIM Öğür ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin şişman tıpkı ülke olduğunu, genişlik balaban zenginliklerinin kardeşlik olduğunu belirten Muharrir, Türkiye’nin hiçbir sorununu husus arkasına bırakmadıklarını, halının dibine metrukiyet etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu aktaran Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hanay pahalılığı, enflasyon dediğimiz bu azılı bela ile mücadele etme konusunda bir taraftan mukteza önlemler alınıyor bir taraftan de pahalılık nedeniyle satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar arttırma ulama ulaşmak yoluyla tahkim ediyoruz. İki aşamalı tıpkı mücadelemiz var.”

Yazıcı, tıpkısı gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel tıpkısı af ya dahi yürütüm düzenlemesiyle ilişik say var mı?” sorusunu “Bire Bir af veya infaz düzenlemesi bahis konusu değil, net.” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST Öğür İl Başkanı Muhammet Mukaddes Aydın’ın dahi danışma yaptığı programa, YANLIŞSIZ Tümen Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Melik Kahtalı, Ahmet Şarap, Öznur Çalgın, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Saylav Osman Örenlik, Şırnak Mebus Rızgin Angajman, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, SELIM Tümen MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Mukavim Külünk, Hisse Senedi Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri çeşitli ziyaretlerde gezmek üzere kentin 17 ilçesine hareket etti.Share: