Ailelerin direnişi 34’üncü haftasında bitmeme ediyor

Ailelerin direnişi 34’üncü haftasında devam ediyor

HAKKARİ Hakkari’de çocuklarının yıldırı örgütü PKK aracılığıyla kaçırılan ailelerin eylemi 34’üncü haftada üstelik devam etti.

Kentte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirten aileler, 34’üncü haftada üstelik Cumhuriyet Altını Caddesi’nde tıpkı araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ile çocuklarının fotoğrafları ile ve pankartla HDP İl Başkanlığı binasına kadar sav söz atarak yürüdü. Öğür binasındaki HDP’liler faziletli sesle çalgı açıp eylemi engellemeye çalışırken, aileler eylemlerini sürdürmeye devam etti. Sav Söz atan aileler anneler kazanacak PKK, HDP kaybedecek” dedi.

Kardeşi dağa çıkartılan Leyla Rençper ise “Öncelikle Pençe- Kilit operasyonunu bölgesinde EYP patlaması sonucu eh sonuç şehidimiz uzman çavuş İbrahim Han’a ve değişik umum şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyoruz. Yeter çıktı, cömert kardeşi vurmasın. Eş, korkmayın, birleşelim. Hep bu arada evlatlarımızı dağdan indirelim. İnanıyoruz ki, azimle seslerini yükselten tığ annelerin sebebiyle terör örgütlerini elinde mevcut yavrularımızı kurtaracağız. Çağa nöbetindeki bilcümle annelerle birlikte teröre akıbet diyoruz. Teröre ilenç ediyoruz. Bizler bugün burada dağa kaçırılmış, kandırılmış, çocuklarımıza kavuşmak ve sesimizi açıklamak için Hakkari anneleri ve kıygın edilmiş aileler adına hep bulunmaktayız. 34. Haftadır haykırıyoruz ve haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaklaşık 11 yıl ilk çocuğu dağa kaçırılan Halil İbrahim Yalçın ise, eşinin giydiği tişört üzerindeki çocuğunun fotoğrafını göstererek, çocuğunun bulunmasını istedi.

Share: