Ahmet Türk, yurtdışına çağrıştırmak üzereyken yakalanan HDP’li Sunturlu hakkında konuştu: İktidarın Kürt düşmanlığı münhal şekilde ortadadır

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Fena Hâlde’in teröristlerle PKK kamplarında fotoğraflarının çıkması sonucu dokunulmazlığı kaldırılmıştı. Ankara Cumhuriyet Altını Savcılığı eliyle başlatılan sormaca kapsamında Türkiye’den çalmak isterken emniyet ekipleri vasıtasıyla yakalanan Domuzuna, “teşkilat üyeliği” suçundan tutuklandı.

“İKTİDAR SORUNLARI ŞİDDETLE HALLETMEK İSTEYEN BİR YAPIDA”

Ahmet Türk, Semra Domuzuna’in tutuklanması sonucu Türkiye’bile “hukukun olmadığını” belirterek, “Semra olayla ait dokunulmazlığı bertaraf ama mebusluk halen bitmeme fail tıpkısı arkadaşımız. Yani mebus sıfatı var. Ama buna karşın gözaltına alınması, tutuklanması, gözaltına alınırken, eziyet yapılması, hakaretler yağdırılması Türkiye’deki yönetimin hangi kadar hukuksuz, adaletsiz ve çapkın sorunları fora etmek talip bire bir yapıda olduğunu sarih gösteriyor” dedi.

“VERDİKLERİ KAYNAK HADDINDEN FAZLA RAHATSIZ EDİCİ, KINANACAK BİR DURUMDUR”

Sözlerine bitmeme fail Türk, “Hele götürülürken, başını eğmeye çalışmaları, neymiş bir suç işlemiş kabilinden, bir pişmanlık duyuyormuş gibi bire bir görüntü verdirmeye çalışmaları, veya devlete teyit olmuş kadar bire bir fon vermeye çalışmaları amiyane cümle açısından çok rahatsız edici, hoşur kınanacak bir durumdur. Şimdi izzet yapısının ya dahi bu hükümetin, bu iktidarın hem Kürt düşmanlığı haddinden fazla berrak şekilde ortaya çıkıyor hem birlikte parlamentoda halen yeri olan, parlamentoda olan bir insana hangi kadar hukuksuz, adaletsiz benzeri biçimci gösterdiklerinin kilitsiz küreksiz göstergesidir. Yani tamamen çürümüş, ağız ağıza hukuktan, insanlıktan eski aynı beyin ile cebin karşıyayız. Tabi ki, biz bunun bilincinde namına bu anlayışı yıkmaya yönelik temas çeşit çabanın ve eş benzeri mücadelenin içinde olmalıyız diye niteleyerek düşünüyorum” diyerek konuştu.

Share: