Afyonkarahisar’da yaz sezonu gurbetçi yoğunluğuyla geçti

Türkiye’nin koca jeotermal kaynaklara cemaat kentlerinden Afyonkarahisar’üstelik termal oteller, yaz tatilini memleketlerinde eylemek için sınırlı dışından mevrut gurbetçilerden dokunaklı rica gördü.

Tatilciler, zengin mineralli termal sularıyla ünlü kentte, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz şita yararlanabiliyor. Aralarında 5 peyda otellerin de olduğu bir nice tesiste yerli ve yabancı turistler hem tatil yapıyor hem da otama oluyor.

Türkiye’nin bir nice yerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra alelhusus gurbetçiler kentte turizm yoğunluğu oluşmasını sağlıyor.

Kentte bu yaz, konaklamalı misafirlerin çoğu gurbetçilerden oluştu.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve 5 münhal aynı termal otelin genel müdürü Mehabetli Gümüşhan, AA muhabirine, eskimemiş tür koronavirüs salgını döneminde sıkıntılı dışından mevrut misafirlerin dinlence yapamadıklarını söyledi.

Bu yıl orak ayı ayının başından ve eylül ayı başına büyüklüğünde, 2 mahiye sürede termal otellere gurbetçi misafirlerin ilgisinin faziletkâr olduğunu kaydeden Gümüşhan, “Biliyorsunuz Afyonkarahisar’üstelik oteller hem kaliteli hem de termal suları yüzme havuzları ense düzeyde. Mevrut misafirler burada dinleniyor. Esasen otellerde müzik aktiviteleri ve animasyonlar dahi mevcut.” diye konuştu.

En haddinden fazla konuk Belçika’dan

Görüştükleri gurbetçilerin yüzdelik 99’nun kıvançlı aynı şekilde ülkelerine döndüğünü anımsatan Gümüşhan, gurbetçilerin ati seneyi birlikte iple çektiklerini anlatım etti.

2023 yılı için şimdiden ayırtma yaptıranların bulunduğunu anlatan Gümüşhan, şunları söyledi:

“Bu, sevindirici tıpkısı ebat. 2023 yılında yer gür hizmeti hem bağırsak misafirlere hem dahi ev dışından gelen misafirlere sunacağız. Yaz konaklamasının yüzde 70’i gurbetçi vatandaşlardı. Gelen gurbetçiler yanlarında yabancı arkadaşlarını de getiriyor. Bizim için çokça oylumlu çünkü gelen ecnebi misafirler burada mutlu oldukları devir seneye onlar bile arkadaşlarını getirecek. Bu artarak bitmeme edecektir.”

Gümüşhan, bu yaz sezonunda bundan sonra Belçika ilkin girmek amacıyla Almanya, İngiltere ve Yıldız Avrupa ülkelerinden mevrut gurbetçilerin geldiğini sözlerine ekledi.Share: