ADIYAMAN’DA UMKE GÖNÜLLERİNDEN TATBİKAT

ADIYAMAN’da Millî Iyileştiren Kurtarma Ekibi (UMKE) gönülleri marifetiyle manevra yapıldı. Tatbikat gereği kaymakamlık eden araçlarda sıkışan yaralılar kurtarıldı. Millî Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekiplerinin Adıyaman’ın Alidağı mesire alanında yaptığı tatbikat gerçeği aratmadı. Adıyaman ve ilçelerden tatbikata katılan 22 nefis takım, senaryo gereği ilçe yapan araçlarda sıkışan vatandaşları kurtarıldı.

Manevra sonrası açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Keyif Müdürü Erdoğan Münezzeh, eğitimde 22 kursiyerin bulunduğunu ve kursiyerleler içerisinde hekimler, uzman hekimler ve afiyet personelleri olduğunu söyleyerek, şöyle dedi

öBugün son ahit olan Ulusal Medikal Kurtarma eğitimimizi açıkgöz bulunuyoruz. Bu eğitimde 22 kursiyerimiz vardı. Bu kursiyerleler ilimizin tekmil ilçelerinden mevrut içlerinde hekimler, eksper hekimler ve esenlik personellerimiz var. Toplamda 5 gün süren benzeri eğitim bilimi verilen eğitimler nazari ve sahada yapılan eğitimlerden oluşuyor. Bu kursiyerlerimizle birlikte ilimizde 164 umke gönüllümüz var. ve ilimizdeki umke istasyonları sebebiyle ilimizde, ülkemizde ve dar dışına dakikalar içerisinde çıkabilecek ekiplerimiz var. Burada tatbikata katılan bilcümle kursiyerlerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.

Program böylece tatbikata katılan 22 kursiyere sükse belgeleri verildi.Share: