Adıyaman’da tefecilik operasyonu düzenlendi

Adıyaman Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş ekipleri tarafından tefecilik operasyonu gerçekleştirildi.

Adıyaman Cumhuriyet Altını Başsavcılığı vasıtasıyla düzenlenen soruşturma çerçevesinde, Adıyaman’ın Besni ilçesinde 4 şüphelinin tevakkuf adresinde Hususi Harekat Bölüm Müdürlüğü ekipleri ve Besni İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerinin destekleriyle Kaçakçılık ve Tevhit Suçlar Ofis Müdürlüğü ekipleri işler yaptı.

Faizle mal veren, bunun karşılığında yüklü meblağlı hüccet imzalattıran ve sonrasında bu senetler üzerine yürütme takibi başlattırdığı tespit edilen 4 şüphelinin evlerinde kontrol gerçekleştirildi.

Aramalarda şüpheliler marifetiyle dolgulu farklı şahıslara ilgili 4 nüsha matlup verecek listesi, 1 nüsha yarı otomatik av tüfeği, 1 sayı tabiatıyla av tüfeği ve tüfeklere ilgilendiren 33 skor kartuş ele geçirildi.

Operasyonda 56 adet suç kaydı mevcut S.C. ve 15 skor cürüm kaydı kâin M.G. yakalanırken, 30 adet suç kaydı kâin Ş.G.’nin taharri çalışmaları sürüyor. Şüphelilerden 9 yanlışlık kaydı bulunan E.S.’nin ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

Konuyla ilişkin sormaca sürdürülüyor. – ADIYAMAN

Share: