Adıyaman’da nısıf vazıh halde ölmüş mevcut çocuğun kimliği netleşti

Dün akşama doğru Karşıyaka Mahallesi Arıkent Mezarlığı doğru meydana gelen olayda iddiaya göre, abes bire bir arazideki havuz kenarında nısıf yalınlık şekilde ayrımsız çocuk cesedi gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Afiyet ve polis ekiplerine bildirdi. İhbarın peşi sıra görüngü yerinde düzenlilik önlemleri düz polis ekipleri incelemelerde bulundu.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

112 Ivedili Keyif ekipleri eliyle yapılan incelemeler sonucunda öldüğü belirlenen 10 yaşlarındaki çocuğun üzerinden kimlik çıkmazken, cenazesi otopsi amacıyla Kahta Çap Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan tetkik ve araştırı sonucunda cesedin 3 gündür kaybolma olan Miraç Turan’a ilgili olduğu belirlendi.

KESİN AHIRET YOLCULUĞU NEDENİ BELİRLENEMEDİ

Çocuğun yapılan otopsisinde ahiret yolculuğu nedeni belirlenemezken, cesette değme darp, kesici cihaz ya üstelik kurşun izine rastlanmadığı öğrenildi. Turan’ın cenazesinin stabil ahiret yolculuğu nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Burada yapılan inceleme ve alınan örneklerin peşi sıra Turan’ın cenazesi defnedilmek için ailesine teslim edildi. Cenaze, Arıkent Mezarlığında defnedilirken kesme ölüm nedenin ortaya çıkacağı adli tababet raporunun ise 20 dönem içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Share: