Adana merkezli sahtekârlık operasyonunda 14 çirkin yakalandı

Operasyonda ele geçirilen cali dünyalık ve altın ile metal maddesinin sergilenmesi ADANA – Adana merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda, piyasaya düzme para ve düşük ayarlı kızıl sürdükleri iddiasıyla 14 dalavereli gözaltına alındı.

İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele (ÇIFTLIK) Şubesi Finansal Departman ekipleri, ara sıra şüphelilerin İstanbul’dan aldıkları cali nukut ile ayarı düşürülmüş altınları piyasaya sürdükleri bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında kontrol kararı verilen 18 şüphelinin yakalanması için Adana, İstanbul, Hatay, Mardin, Mersin Ağacı ve Osmaniye’de tayin edilen adreslere baskın yapıldı.

Operasyonda zanlılardan 14’ü gözaltına alındı. Adreslerde, yapmacıklı 3 bin 500 ÇAKER Doları, 463 bin 950 liralık, 1 ustalık, ayarı düşürülmüş 65 cumhuriyet, 3 külçe zer, 1 eritilmiş altın ve 7,87 gram duman ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Adana Adli Tababet Birimindeki esenlik kontrolünün arkası sıra Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü.

Polis, adreslerinde bulunamayan 4 şüpheliyi ihata etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Share: