72 yaşında hayatını kaybeden aktör İsmail İncekara, Beykoz’da akıbet yolculuğuna uğurlandı

Mahdut Alanda Gücük Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Kurtlar Vadisi, Sapık Canevi, ve Sahn Bağları kadar sayısı projede azamet düzlük idareci oyuncu İsmail İncekara, geçirdiği kalp aksesi sonucu yaşamını yitirdi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Oyuncu İsmail İncekara’nın ahiret yolculuğu haberini Aktör Yengi Alagöz, “Eşsiz ağabeyim İsmail İncekara ebedî uyku etmiş. Güne böyle bir haberle kazanmak içimize keder düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar.’ paylaşımıyla duyurmuştu. İncekara’nın cenazesi Beykoz İskender Gösterişli Camii’nde kılınan namazın peşi sıra defnedilmek üzere Kanlıca Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze törenine İncekara’nın ailesi ve yakınları ilkin kalkmak üzere artist arkadaşları dahi katılma sağladı.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 yılında Bursa’de dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’birlikte geçti. Kabataş Lisesi’nde leyli namına okuyan İncekara, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde başladığı efdal öğrenimini Ankara Azamet Konservatuvarı efdal bölümünde tamamladı. Ankara Oran Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başlayan İncekara, İstanbul Izzet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a nasıp oldu. 2000-2001 sezonunda yardımcı rolde yılın arz kalburüstü koca oyuncusu dalında Iffetli Seyretme Ödülü’nü kazandı. Tiyatroda aktörlüğünün birlikte beyaz perde, göstergeç ve dublaj çalışmaları de yaptı.

Ateş Parçası aktör İsmail İncekara, 72 yaşında hayatını kaybetti

Share: