6’lı masa liderleri ortada kriz mi var? Kılıçdaroğlu: Kimi Zaman tartışmalar evet

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, geçmiş dönüş partisinin takım toplantısını yaptığı Elazığ’birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP lideri gündeme ilişkin birçok konuda değerlendirmeler yaptı.

“ÖNEMLİ OLAN UMUMI BAŞKANLARIN NE DEDİKLERİ”

Kılıçdaroğlu elan sonra 6’lı masadaki liderlerle beyninde ayrımsız akse yaşandığına dayalı iddiaları bile yanıtladı. CHP lideri, “Sayın Akşener’le görüşüyoruz zaten. zaman zaman tartışmalar olur, bu siyasetin doğasında vardır. O tartışmalarda bizim açımızdan makro olan genel başkanların söyledikleridir. Genel başbuğ yardımcıları düşüncelerini anlatım edebilir. Yetişkin olan genel başkanların görüşleridir. Genel başkan dışındaki parti yetkililerinin açıklamalarını dinleriz, kaçınmak duyarız ama bunu altılı ganyan masada akse yerine düşünmeyiz. Tek reis bile düşünmüyor benim gördüğüm.” ifadelerini kullandı.

“KRİZ YAŞAMADIK”

Sözcü’nün haberine göre Kılıçdaroğlu “akse” konusu için ise şunları söyledi: “Kriz yaşamadık, tek böyle tıpkısı özdek olmadı. Olsa zaten meydana menfaat. Sabık İstanbul’daydım, ‘Ali Babacan’la Kılıçdaroğlu çaktırmadan görüştü.’ merkum. Hangi gizlisi, görüşürüz zaten. Kim benden sonra Sayın Babacan sair liderlerle de görüştü. Ben İstanbul’dahi uzun süre kalacaktım o yüzden evvel benimle görüştü. Sözde çok hususi bire bir ziyaret da gizliyoruz. Aklın alacağı husus değil. Altı şef bir aradayız ve rastgele zaman görüşüyoruz.”Share: