30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde düzenlenen Muay Thai galasında aç sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına eş sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce oluşmak üzere 5 ilden katılan 24 seçkin sporcu, Darıca sahilinde bulunan amfiteatr tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri tören düzeni üyeleri vasıtasıyla verildi. Vatandaşların ciddi sargı gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları zaman kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya aynı büyüktü”

Evinde olduğu amacıyla mücadeleye iri tıpkı coşkuyla sâdır ve izleyicilerden büyük destek gören Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Yaklaşık 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Bugün üstelik Darıca’birlikte haddinden fazla evire çevire tıpkı müsabaka düzenlendi. Darıca’nın sporcusu olarak ben dövüştüm. Haddinden Fazla güzel aynı geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında bakım vermiş olmamız. Darıca sporcusu adına ahali üstünde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım ahit çok heyecanlanıyorum. Çünkü bura kendi evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o kadar izleyici bizi izliyor. Bir tedirginlikle çıkıyoruz elhak amma galibiyet olunca çokça iyice oluyor. Hevesli yerine bütün 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 misil rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu de 11. müsabakamız oldu. Galibiyet sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı ati” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfi tiyatro bir nice organizasyona sülale sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 sene ilk yapmıştık tığ Muay Thai organizasyonunu. Haddinden Fazla iri hoşlanma gördü. Muay Thai, Tayland’a katışıksız benzeri spor. Amma Türkiye’bile çokça vâsi. Bizim bile Darıca Belediyesi namına Muay Thai branşında Emre üzere birçok sporcularımız var. Bugün 2’da 2 yaptık. Düz çok amelî. Burada biz mümasil tarihte boks müsabakaları üstelik fayrap etmek istiyoruz. Darıca insanı bayağı sporu seviyor. Amfi seyir bir nice organizasyona familya sahipliği yaptı amma dışarıdan gelen, bu spora iştiyak vermiş insanlar da çok bahtiyar. O yüzden böyle benzeri organizasyona ocak sahipliği yaptığımız üzere tığ bile mutluyuz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: