30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde düzenlenen Muay Thai galasında profesyonel sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına eş sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce oluşmak amacıyla 5 ilden katılan 24 seçkin sporcu, Darıca sahilinde mevcut amfiteatr tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Vatandaşların bati bandaj gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları soluk kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya bire bir büyüktü”

Evinde olduğu için mücadeleye balaban aynı coşkuyla çıkan ve izleyicilerden balaban bindi gören Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Kestirmece 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Zaman dahi Darıca’birlikte çokça domuzuna benzeri yarışma düzenlendi. Darıca’nın sporcusu yerine ego dövüştüm. Çok evire çevire tıpkısı geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında hizmet vermiş olmamız. Darıca sporcusu adına el üzerinde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım zaman haddinden fazla heyecanlanıyorum. Çünkü burası kişi evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o kadar peyrev bizi izliyor. Tıpkı tedirginlikle çıkıyoruz elhak ama galibiyet olunca haddinden fazla fena hâlde oluyor. Profesyonel kendisine toplanmış 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 kere rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu da 11. müsabakamız oldu. Yengi sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı ati” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfiteatr temsil bir nice organizasyona eş sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Eğitim Bilimi ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 sene geçmiş yapmıştık tığ Muay Thai organizasyonunu. Çok nazik hoşlanma gördü. Muay Thai, Tayland’a has aynı spor. Amma Türkiye’birlikte haddinden fazla degaje. Bizim da Darıca Belediyesi kendisine Muay Thai branşında Emre kabil birçok sporcularımız var. Zaman 2’birlikte 2 yaptık. Alan çokça ergonomik. Burada biz mail tarihte boks müsabakaları üstelik yapmak istiyoruz. Darıca insanı oldukça sporu seviyor. Amfi seyir bir nice organizasyona sülale sahipliği yaptı amma haricen gelen, bu spora iştiyak vermiş insanlar birlikte çok mutlu. O yüzden hakeza aynı organizasyona familya sahipliği yaptığımız için tığ dahi mutluyuz” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: