29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında önceki merasim, ayrımsız müddet evvel restore edilen tarihi il binasında gerçekleştirildi. Vali İsmail Ustaoğlu, burada protokol üyeleriyle alay malay tebrikleri kabul etti.

Hükümet Konağı önünde bitmeme eden kutlamalar, istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Şehremini Kasıt Zorluoğlu, vatandaşların bayramını tebrik etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Iri Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin inanç ve kararlılığıyla verilen kip mücadelenin arkası sıra kurulan Cumhuriyetin, ecdadın gelecek nesillere bıraktığı bildirme şişman miras olduğunu vurguladı.

Vali Ustaoğlu, “Muazzez milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan kalp, düşün ve hedefler etrafında yarınların gönençli Türkiyesi üzere kenetlenmiştir. Bu başarıları sonsuz eylemek, içtimai hususiyet devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi anbean küsurat bir azim ve heyecanla varagelmek, bize kişi edilen Cumhuriyetimize topluluk geçmek sunma önemli görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, ahali oyunları eylem ve argıt töreninin arkası sıra sona erdi.

Share: