21 yaşındaki Tofaş aracına 130 bin TL’lik modifiye yaptırdı, seçkin hafta ceza yiyor

Ordu’de Tofaş araçlara olan ilgisi dolayısıyla 2001 benzeri Doğan benzeşim vasıta satın alan Emre Çelenk, kısaca 130 bin TL harcayarak aracını meşbu modifiye ettirdi. Faziletli sesle çalgı uymak suçundan sürekli ceza yediğini belirten Çelenk, trafiği tehlikeye düşürenlere ise yapmamaları üstüne uyarıda bulundu.

Altınordu ilçesinde kıvrak ve yaklaşık 11 yıldır kuş serisi araçlara ilgisi azalmayan 29 yaşındaki Emre Çelenk, bire bir yıl ilk 2001 benzer Doğan müşabih tıpkı çevirici satın aldı. Satın aldığında orijinal halde olan aracını modifiye yapmaya değişmeyen veren Çelenk, müzik eğlence seti, portbagaj televizyonu, 3 nüsha akü kadar aksesuarların beraberinde aracını kozmetik adına birlikte güzelleştirdi. Daima ceza yiyici ve haram olduğunu bildiği halde aracını alçalıp yükselen asıltı sistemi (air asıltı) işlemi bile yaptıran Çelenk, bazen insanların bu araçlarla illet verdiklerini tabir ederek, yapmamaları üstüne uyarılarda bulundu.

“Artık orijinalleri bulunmuyor”

Kurgu bedeli aut kestirmece 130 bin TL mülk harcadığını kaydeden Çelenk, “Şuanda güncel piyasası 240 bin TL’ye kadar çıkıyor zira artık orijinalleri bulunmuyor. Kestirmece 11 yıldır bu araçların içerisindeyim. Bu ara bulucu bu ayla tebliğ etmek için günlerce sanayide yattım, çabucak boyası amacıyla 25 periyot sanayide çalıştım. Bu araçta himmet çokça aşkın” dedi.

“Trafikte curcunalı egzozlara karşıyım”

“Ara Sıra arkadaşlarımız bu araçları zir kullanıyorlar ama bunlar kötü kullanılmaması gereken vesait” diyen Çelenk, “Komütatör fiyatıyla alay malay 180 bin TL’yi geçti. O fiyatlara bambaşka marka araçlar alabilirdim ama ben bu kuş serisi araçların duruşunu ve güzelliğini beğeniyorum. Kendimde aynı mümasil değişik araçlarım da var. Modeli erdemli ve otantik bire bir araç. Ego özellikle bu araçlarda gürültülü egzozlara karşıyım, güven üstelik cevaz vermiyor. Doğrusu bu araca yapılan çoğu molekül haram haddizatında amma tığ ilgi ediyoruz ve trafiğe çok çıkartmıyoruz. Bu sayede aracın başına tıpkı molekül gelmemiş oluyor” ifadelerine düz verdi.

“Haftalık ceza yiyorum”

Aracını destek olmak amacıyla çaba sarfiyat ettiğini kaydeden Çelenk, 7-8 kişinin ara bulucu satın ahzetmek için telefon açtığını fakat kendisinin istediği fiyatın 250 bin TL bandında olduğuna dikkat çekti. Faziletkâr sesle çalgı aleti dinlemekten kimi zaman haftada bir misil ukubet yediğini söyleyen Çelenk, “Bu aracın içerisindeki malzemeler bir çevirgeç henüz satın alabiliyor. Araçla haftalık 2 bin TL civarında trafik cezası yiyoruz. Cezalar çabucak faziletkâr sesle saz dinlemekten, tek şekilde trafiği tehlikeye düşürmekten ceza yemiyorum. Trafiği tehlikeye düşürmeye çalışanlara da engel olmaya çalışıyorum” diye konuştu. – CIVIL CIVILShare: