20 yaşındaki genci koku davası yüzünden öldürmüşler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki inşaat işçisi Kenan Uzunay’ın başından silahla meftun halde ormanlık alanda bulunması ile ilgili 5 sevimli gözaltına makbuz. Kenan’ın soluk davası zımnında öldürüldüğü kanıt edildi.

29 Ağustos Pazartesi haset akşam saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki sefer kenarında ormanlık alanda kimliği belirsiz ayrımsız naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde davranış terasını geçtikten ahir acı virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 genç, ormanlık alanda bir kişiyi esasen tutkun halde buldu. İhbarın peşi sıra bölgeye gelen keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu belirleme etti. Açıkgöz ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde serbest yetenekli inceleme yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle taharri yapıldı.

Üzerinden kimlik çıkmadı

Görüngü yerinde naaş üstünde yapılan evvel incelemede başın dip kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört bulunan şahısta etiket çıkmadı. Naaş, ölü açımı üzere Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi tarafından alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

Ceset, 20 yaşındaki inşaat işçisine ilişik

Cesedin kime ilişik olduğu ise ertesi zaman mahsus oldu. Cesedin, Ağrı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilgilendiren olduğu ortaya bundan sonra. Uzunay’ın beş altı ay önceki Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve yapım işinde çalıştığı bildirildi.

Telefonla konuşup evden çıktı, tıpkısı elan dönmedi

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan bire bir aktarılma evvel akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonraları ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve benzeri daha et kafalı dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde bulunan babasının 2008 yılında Dert’nın Patnos ilçesinde bambaşka bire bir kişiyi, başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken soruşturma çağ davası konusunda yoğunlaştırıldı.

Cinayetin nedeni çağ davası artık

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Emniyet Müdürlükleri ile cingöz tarafından eşzamanlı işler yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı.

14 almanak kan davasında öldürüldü

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Balkı Patnos’ta öldürülmüş adamın yeğeni N.C. yoluyla intikam almak üzere işlediği belirlendi. Cinayet çabucak N.C. ile gelişigüzel 2 kişinin daha olay yerinde olduğu kaydedildi. Cinayet anında olay durumunda olmayan gayrı 2 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 şüpheli, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevki sırasında kurnaz geniş güvenlik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın bozukluk öldürdünüz, soluk davası mı vardı” sorusuna “Haberim bulunmayan” şeklinde cevap verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor. – MUĞLA

Share: