20 ilde senkronik Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 bed için yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Inanma Umumi Müdürlüğü KOM Ofis Başkanlığı koordinasyonunda organize yanlışlık örgütleriyle savaşım kapsamında daha ilk planlı operasyonların ardından çalışmalara bitmeme edildi.

KOM EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda kıran şeridinde yaşayanların üstünde takı, kuvvet, tehdit ve gayret yöntemlerini kullanarak kendilerini ihtişam erklerinden üstün göstermeye çalışan, mutluluk turizmini aksi etkileyen mafya tipi kombinasyon cürüm örgütleri ve bu örgütlere zırh sağlayan suç gruplarına yönelik Cumhuriyet başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Ofis Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE YANLIŞLIK ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, İzmir, Muğla, Sazak, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Kalabalık, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak görünmek için 20 ilde “cürüm çalışmak için teşekkül yapmak, örgütün faaliyetleri kapsamında plaçka, tefecilik, yıldırma, kasten öldürme” suçlarını faal 12 organize suç örgütü tespit edildi.

Ayrıca bahis konusu örgütlere cebe realizasyon ederek 6136 dar Kanun’a mugayeret suçunu etkili, kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun üzerine Cumhuriyet başsavcılıkları marifetiyle haklarında denetim kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması üzere bu sabah eş zamanlı “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: