“2. Eroin Istirdat Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği yoluyla düzenlenen “2. Maden Istirdat Yarışması” başladı.

İzmir’de kâin Kozalak Zer İşletmeleri Ovacık Altın Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, bakir uygulayım bilimi istirdat ekipmanları ve teknikleri sergilenerek sınav ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına punt sağlayıcı yarışmada, eroin kontrol-istirdat ekipleri vadi altı-üstü, vasıta kazalarına müdahale ve sıhhi imdat, bando yetkinlikleri ve kimyasal olaylara müdahale gelmek amacıyla beş farklı kategoride performans sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Çıpa Export, ESAN Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler, Kozalak Değerli İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Zer Madeni şirketleri organizasyona müsabık kendisine katıldı.

Ayrıca, Acacia Beyaz Zehir İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Eti Bakır, Hitit Krom, Gübretaş Eroin Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada teleskop yerine düzlük alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde arama ve kurtarma konularında yüksek zihin oluşturulması ve ekiplerin afetlere engelleme kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Share: